Twitter doplnil možnost psát postupně navazující (řetězené) Tweety. Jak na Threads/Vlákna?

Pokud používáte Twitter přímo ve webovém klientu, tak můžete od 12/13. prosince začít použít tvorbu řetězených tweetů – to co bylo dříve možné dělat jenom ručně (a lidé to občas využívali pro delší sled tweetu, včetně číslování) lze dělat poměrně snadno tak, že napíšete první tweet série a pak „+“ tlačítkem prostě přidáváte další

2017-12-13 18_17_27-Uživatel Daniel Dočekal na Twitteru_ „Hm, A1 od Xiaomi je fakt fakt pěkný telefo.png

Můžete se i vrátit k již existujícímu tweetu a přidat další seriové (řetězené). Stále samozřejmě platí, že každý tweet má maximálně 280 znaků.

2017-12-13 18_18_11-Uživatel Daniel Dočekal na Twitteru_ „Hm, A1 od Xiaomi je fakt fakt pěkný telefo.png

Má to několik drobných háčků, takže pokud se to u ž rozhodnete využívat, měli byste s tím zacházet uvážlivě.

2017-12-13 18_18_48-Uživatel Daniel Dočekal na Twitteru_ „Hm, A1 od Xiaomi je fakt fakt pěkný telefo.png

2017-12-13 18_19_21-Uživatel Daniel Dočekal na Twitteru_ „Hm, A1 od Xiaomi je fakt fakt pěkný telefo.png

Především, tohle funguje prozatím jenom na webu Twitter – neumí to mobilní aplikace (to určitě dorazí brzy), neumí to ani TweetDeck, neumí to alternativní klienti. To „neumí“ bohužel znamená například i to, že to neumí ani správně zobrazit – v TweetDecku a jinde budou vaši sledující stále vidět jenom posloupnost tweetů v opačném prozradí.

V mobilním Twitteru a webovém Twitteru se to zobrazuje jako konverzace, ale i tady to má jednu vadu – pokud uděláte víc než tři díly, tak nebudou vidět všechny – nadbytečné budou skryté a je nutné je rozklikávat. Což, na druhou stranu, je pochopitelná ochrana proti neuvěřitelně dlouhé posloupnosti tweet.

2017-12-13 18.25.20.png

Problematické to je i z hlediska reakcí (odpovědí, citací) – všechny tweety v sérii jsou stále samostatné, takže na každý z nich mohou vznikat samostatná vlákna. Osobně bych tedy asi doporučil nepoužívat skutečně víc jak tři tweety do jednoho Tweetstormu. (Vlákna)

Větší počet se ale na druhou stranu může hodit třeba tam, kde tweetujete z nějaké akce a můžete takto velmi snadno všechny související tweety seřadit do jednho dlouhého vlákna. Tady ale pamatujte, že maximální počet tweetů v tomto „vlákně je 25.

Twitter tomuto trochu zmateně říká threads (vlákna, viz nové oznámení Nice Threads) – což už dávno na Twitter existuje, . V dřívějších dobách se pro řetězené tweety vžilo označení TweetStorm.

Možnost vytvářet v mobilní aplikaci by měla dorazit brzy.

TIP: Tento poněkud mimořádný tip patří do ‣ Twitter for dummies. Kde najdete nejenom  kompletní návod jak se tvoří Tweet (Tweet, odpověď, zmínka, přímá zpráva aneb jak se tvoří tweet), ale i desítky dalších tipů týkajících se Twitter

Reklamy