@365tipu

Jak je to s délkou tweetu od září 2016? Co se nepočítá do 140 znaků?

Twitter v druhé polovině září nasazuje změnu ovlivňující kolik znaků vlastně dostanete do jednoho Tweetu. Bohužel místo nastavení rozumné délky (jako to mají všechny ostatní sociální sítě) se vydal cestou „nepočítání“ některých prvků do počtu znaků. Celé je to navíc značně nejasné a chová se to místy dost chaoticky. Čas sepsat dodatek k Tweet, odpověď, zmínka, přímá zpráva aneb jak se tvoří tweet a pak se vydat ten hodně starý tip (číslo 41) aktualizovat.

POZOR: V listopadu 2017 Twitter prodloužil délku tweetu na 280 znaků. Vše v následujícím textu ale platí, pouze „140“ si nahraďte za „280“.

Co se (teoreticky) nepočítá do 140 znaků

  • @jméno použité v odpovědi na Tweet, tedy to @jméno co se bude nacházet na začátku textu
  • připojená média – tedy obrázky, GIFy, videa, ale také hlasování (dříve zabírala tolik znaků co odkaz)
  • citace jiného tweetu (což také původně zabíralo tolik znaků co odkaz)

U odpovědí došlo ještě k další podstatné změna, bude viditelná všem vašim sledujícím – doposud to tak nebylo a případnou „odpověď“ co jste chtěli ukázat všem sledujícím bylo nutné uvádět nějakým znakem před vlastním @jméno.

Citace jiného tweetu (quote tweet) je možná i u vlastních tweetů, užitečné pro případně „prodloužení tweetu“, pokračování později či prosté zopakování něčeho co nemusíte vkládat znovu.

Důležité je, že pokud vám něco z výše uvedeného v září 2016 nefunguje, tak na vás nejspíš ještě nepřišla řada. Twitter tohle všechno (jako obvykle) nasazuje postupně. Nezapomeňte také, že pokud používáte jiné klientské programy/aplikace než originál, tak může chvíli trvat, než vše správně implementují.

Osobně mi například nefunguje (22. září) nezapočítání odpovědi, ta stále (i při použití tlačítka pro Odpověď) zabírá znaky. A nefunguje mi ani možnost citace vlastního tweetu (jedině pokud to obejdu přes vložení adresy, případně to jde udělat v TweetDecku). Co mi funguje jsou přiložená média (1 až 4 fotky, GIF i  anketa).

Co se stále počítá do 140 znaků

  • Zmínky (@jméno) dalších účtů (s výjimkou toho, když jde o odpověď = @jméno je na začátku tweetu)
  • Odkazy na jiné věci, než připojená média (původně se uvažovalo i nad tím, že by klasické odkazy neměly užírat znaky, byť to bylo dost nepravděpodobné). Odkaz vám stále tedy ubere 24 znaků (23 je samotná zkrácená podoba a jeden znak navíc je nutné oddělení mezerou)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky