@365tipu

Založit další účet na Twitteru nemusí být až tak triviální. Chtějí za každou cenu číslo mobilu

Twitter stále pláče, že nemá nové uživatele, že jeho uživatelé nejsou aktivní a kdesi cosi. Ale když už si zkusíte založit nový účet, tak narazíte na absurdní neochotu vás Twitter nechat používat. První na co totiž narazíte je, že po vás okamžitě po vyplnění údajů natvrdo bude požadovat číslo mobilu a nebude zde možnost to přeskočit. Ale to není zdaleka všechno.

První zádrhel, požadavek na zadání mobilu bude problém, pokud jste si již přiřadili k jinému účtu mobil. V mém případě slouží mobil pro dvoufaktor pro @medvidekpu a tím pádem ho není možné použít při zakládání účtu. Paradoxem je, že musíte najít jinou IP adresu a založit mobil odtamtud – dost dobře to řeší například Tor. Navíc budete mít to neuvěřitelně štěstí se podívat, jak se zakládá účet na „emerickém“ Twitteru. Je to mimochodem jeden z nejvíce otravných procesů, které můžete potkat. A bude po vás také chtít telefonní číslo, ale je zde volba Skip/Přeskočit.

Pak si budete myslet, že máte vyhráno. Tedy, až poté co se proklikáte dalšími otravnými vnucováními věcí. Jenže, po chvíli se vás účet velmi pravděpodobně ocitne v podobě zablokováno (v mém testování stačil jediný tweet po přeskočení všech požadavků na nesmyslné sledování) a opět nastoupí vymáhání telefonního čísla. Tady je jedna dobrá zpráva, zde už je možné použít číslo mobilu, který je přiřazen k jinému účtu – dostanete na něj prostě SMS kód, ale k novému účtu se nepřiřadí.

Pokud chcete mít jistotu, tak existuje poměrně jednoduchá cesta třeba přes SIMku od O2 – tu si můžete pořídit zdarma (jsem si jist, že tohle dokážete v Google najít) a pro příjem SMS by stačit měla – nebude potřeba ji ani snad dobíjet. Pokud máte SIMku v tabletu nebo notebooku, tak prozradím, že to nepomůže. Neumí přijmout SMS.

TIP: Pokud se vám pro nový projekt nechce zakládat další e-mail, tak je dobré vědět, že účet u Gmailu umí kouzlo. Vysvětlím to na tom, že @365tipu má adresu 365tipu@gmail.com, Ale pro nový účet na Twitteru šlo použít 365tipu+rychlofky@gmail.com. Starý známý trik s použitím „+cokoliv“ pro „jinou“ mailovou adresu, která ale stejně končí ve vaší hlavní mailové schránce.

rychlofky-twitter

Suma sumárum není moc jasné, jak si tedy vlastně Twitter představuje to, že vlastně zoufale potřebuje nové uživatele, když jim efektivně brání v tom, aby se uživateli stali. Musím navíc dodat, že proces založení účtu na Twitteru je natolik otravný, že plně chápu nezájem o něj.

Měli byste vědět, že s výše uvedeným se při založení účtu na Twitteru nejspíš nesetkáte, pokud to děláte poprvé v životě a z IP adresy, ze které nikdo Twitter nezaložil ani nepoužívá. Prozradím vám, že jiný prohlížeč nepomůže. Nepomůže ani přejít na tablet a pokusit se to založit odtamtud, pokud je tablet už napojený na účet na Twitteru.

Je jasné, že tímhle se Twitter brání zakládání spamovacích účtů, ale bohužel výsledné řešení není dobré – a pokud Twitter používáte, tak víte, že spammerům je to stejně jedno – jedou masově a velkém. Takže tohle opět dopadá pouze na obyčejné uživatele.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky