@365tipu

TIP#712: Mohu na sociálních sítích opakovat příspěvky tím, že dřívější zveřejnění smažu?

Opakování příspěvků (opakovanému zveřejňování) se věnoval tip Opakovat či neopakovat příspěvky na sociálních sítích? a čím více je dosah příspěvků omezován algoritmy, tím důležitější je příspěvky zveřejňovat znovu. Nakonec třeba i pro to, že to co @365tipu zveřejnilo před rokem je pro dnešní fanoušky a čtenáře novinkou. Tedy za předpokladu, že ten rok starý tip stále platí, případně že byl aktualizován (o tomhle je tu tip Proč je důležité aktualizovat a prolinkovávat články. Pokud to jde, samozřejmě).

Na jednu věc je při opakovaném zveřejňování vhodné dávat pozor – aby to nebylo příliš časté, zejména tak aby to nebylo příliš brzy po sobě. Sice stále platí, že většina příspěvků bude mít bídný dosah kdesi ve stěží dvou, maximálně tří, desítkách procent vašich fanoušků, ale „tvrdé jádro“ bude opakování vidět. Pokud ho budou vidět příliš často, tak je zbytečně naštvete. Uvidí-li to s větším časovým odstupem, budou to zpravidla chápat (a tolerovat).

2017-01-31 07_16_23-Statistiky ‹ @365tipu — WordPress.com.png
Efekt opakovaného zveřejňování u příspěvku co nemá zajištěný stálý vyšší přísun z vyhledávaní. 

Pokud si myslíte, že něčemu takovému můžete předejít tím, že předchozí zveřejnění příspěvků zrušíte, tak je to velký omyl. Při prvním zveřejnění ho už lidé viděli, to že ho smažete ho nevymaže z jejich paměti. Dříve nebo později si řeknou něco jako „ehm, on to zveřejňuje znovu?“ a budou se pokoušet podívat, jak často (aby vám mohli vynadat). A předchozí smazaný nenajdou, ale budou si velmi jisti, že už to viděli. A vy je tím naštvete ještě víc. Což povede k tomu, že ho najdou někde v archivech i vyhledávání a ještě více je to naštve.

Mazání předchozích příspěvků může navíc zrušit nasdílení či retweety a přijdete i o případná Líbí a komentáře. Což velmi často může být dost na škodu věci. Nemazání také umožní srovnávat jak se u stejného příspěvků projeví zveřejnění v jinou denní či týdenní dobu. Tedy pokud chcete jít až na tak detailní zkoumání.  Každopádně, v žádném případě nemazat.

Chcete-li zmírnit možný dopad opakování téhož, tak můžete volit změny v textu a doprovodných obrázcích. Což ale může mít stejně nepříznivý efekt, pokud někdo zjistí, že se nechal „nachytat“ na jiný text a znovu kliknul. S masivním omezováním dosahu platí, že opakování je jeden z nejpodstatnějších nástrojů sociálně-mediálního marketingu. Ne nepodobné tomu, že i reklamu v televizi či tisku si nekoupite jenom v podobě jednoho umístění.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky