@365tipu

Mám na Twitteru využít možnosti skrývání Oznámení?

Twitter v poslední době rozšířil možnost skrývat oznámení o další volby, takže můžete nevidět oznámení od lidí které nesledujete, od lidí co si nenahráli žádnou profilovou fotografii (absurdní), těch co nepotvrdili e-mailovou adresu (jediné jakž takž rozumné, jde o nově založené účty) a lidí, kteří nepotvrdili své telefonní číslo (absurdní). Navíc můžete zapnout „kvalitativní filtr“, což je opět jedna z možnosti, které se spíše vyhněte.

2017-05-25 11_50_10-Twitter _ Nastavení.png
Moje nastavení, žádná filtraci. Rozhodně nefiltrovat.

Výše zobrazené nastavení je samozřejmě výhodné, pokud se chcete kompletně izolovat v nějaké té své bublině a nevidět a neslyšet cizí lidi (účty), které vám něco napíší. Výjimkou může být to, že chcete mít Twitter jako soukromou záležitost, ale pak si dejte zámeček a filtrujte..

Osobně bych rozhodně nezapínal vypnutí upozornění na tweety od lidí co nesledujete (upozornění dostanete, když vás někdo zmíní nebo odpoví na váš tweet) a absolutně ne od lidí, kteří nemají profilovou fotografii (je běžné, že lidé prostě nechtějí mít profilovou fotku a nevidím důvod, proč je za to postihovat).

Praktičtější a jediné použitelné by mohlo být potlačení upozornění na tweety od lidí co nemají potvrzenou e-mailovou adresu, ale osobně bych ani toto nezapínal. Pokud vás nějaký účet začne obtěžovat, prostě ho hoďte na Mute/Zlumit, pokud je to spammer, tak ho rovnou nahlaste a tím zablokujte. O tom ale píše třeba Jak se na Twitteru vyznat v trolících účtech a nemuset s nimi komunikovat a Blokovat nebo tlumit na Twitteru? A jak zacházet s otravnými lidmi?

Úplně absurdní je potlačení upozornění na tweety od účtů co nemají potvrzené telefonní číslo. Je mnoho velmi dobrých důvodů, proč Twitter (a Facebooku, atd) nedávat vlastní telefonní číslo. V řadě případů mu ani telefonní číslo lidé dát nemohou, protože prostě žádné volné mobilní telefonní číslo nemají dostupné (například ho mají přiřazený k jinému účtu co má, například firemní charakter).

Kvalitativní filtr je už řešený v Twitter umožňuje filtrovat oznámení podle slov. Tweety nikoliv, byť je filtruje dle kvality. Tak pozor a jde o další dost nešťastnou věc, kterou navíc Twitteru automaticky zapnul všem uživatelům. A je velmi vhodné ho vypnout, protože s tímhle aktivním nemáte nejmenší ponětí koho vám Twitter (neznámo proč) vlastně neukazuje.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky