TIP#1041: Jak na pojmenovávání účtů na sociálních sítích (zejména pokud jich zakládáte víc)

Jednu věc byste měli vědět co se pojmenovávání účtů na sociálních sítích týče – to co kdysi začal Twitter postupně převzal Instagram i Facebook, takže @365tipu je vlastně univerzálně použitelným „identifikátorem“ pro Twitter, Facebook i Instagram. Samozřejmě za předpokladu, že neuděláte chybu a nepojmenujete zkrácené formy svých sociálních účtů rozdílnou kombinací písmenek.

Což je přesně ona podstatná věc na prvním místě – pokud budete zakládat účty na sociálních sítích, dejte jim všem stejné zkrácené formy – tj. je potřeba, aby se na Twitteru, Instagramu i Facebooku v adrese (URL) vyskytovalo stejné zkrácené jméno.

Druhá poměrně praktická věc je, že tam nepatří žádné zbytečné pomlčky, podtržítka ani tečky – velmi často tohle vaše zkrácené jméno budou lidé psát na mobilních telefonech a bude jim dělat potíže rozlišit (ale i napsat) pomlčku či podtržítko. Navíc nebudou vědět co se zrovna vám líbilo víc. Jedna z největších zhůvěřilostí je přidat podtržítko na konec.

Pokud tedy jste například Flowee.cz (doména), tak nejlepší varianta jména (zkráceného) pro sociální sítě je @floweecz – jedním z dalších důvodů proč tam žádné oddělovací značky nepřidávat je, že tím ušetříte další znak.

2018-03-18 11_18_58-flowee.cz (@Floweecz) _ Twitter.png

Pokud to tedy je možné, tak ideální stav je ten, že Flowee.cz prostě najdete na Twitteru jako @floweecz, stejně tak na Instagramu je to @floweecz  a totéž krátké označení nese @floweecz Stránka na Facebooku.

Při vytváření nových sociálních účtů budete samozřejmě mít trochu komplikovanou situaci v tom, že možná vámi „chtěný“ tvar bude zabraný – běžné pokud používáte obecná slova nebo slova v cizím jazyce. Budete tedy muset zkusit najít něco co odpovídá potřebě a je volné na všech sítích. K čemu patří i to, že je obecně dobrý nápad si prostě vytvořit onu podstatnou trojku – Stránku na Facebooku, profil na Twitteru a profil na Instagramu. Čímž si je i „zablokujete“ proti případnému vtipálkovi, co vám je bude chtít vyfouknout – pak už je stačí používat úměrně tomu, jak důležité jsou cílové skupiny těchto sítí.

POZNÁMKA: Je dobré vědět, že (například) Twitter má v Pravidlech zákaz blokování účtů, aniž byste je reálně používali.

TIP: @365tipu najdete na Twitteru jako @365tipu, stejně tak na Facebooku jako @365tipu i na Instagramu jako @365tipu. Tady přidávat „cz“ nebylo nutné, všechny varianty byly v době vzniku volné.  Nakonec i na Google+ je to skoro stejné – google.com/+365tipů, jen se tam připletlo to „ů“ s kroužkem.