@365tipu

Kde se ve Twitteru zapíná a vypíná nové řazení příspěvků?

Nové řazení příspěvků na Twitteru je odklon od původní čisté a ničím nefiltrované časové osy. Objevilo se v únoru 2016 nejprve jako volitelné, takže pokud ho Twitter pro váš účet zpřístupnil, tak si ho můžete zapnout (a také vypnout).

Nejlepší tweety jako první v novém Twitteru (2019)

V nové podobě Twitteru co dorazila v roce 2019 je natvrdo nastavené to co už delší dobu obtěžuje v mobilních aplikací – výchozí stav je „Nejlepší tweety“ a klasický chronologický newsfeed si musíte sami zapnout. V mobilních telefonech se to navíc po pár dnech a týdnech vždy vrátí zpět.

2019-07-23 07_29_21-Home _ Twitter.png

Přepnutí najdete v „hvězdičce“ vpravo nahoře a jak to máte poznáte podle nadpisu nahoře „Home/Hlavní stránky“ = nejlepší tweety,  „Latest Tweets/Nejnovější tweety“ = od nejnovějších bez filtrace.

Nezapomeňte si to přepnout, protože po nasazení „nového“ Twitteru to máte v podobě oné Hlavní stránky, což je opravdu hodně omezený newsfeed kde hodně věcí bude chybět.

V nápovědě k novému řazení tweetů je vysvětleno, že to co poté uvidíte jako první, je to co vás „nejspíš nejvíce zajímá“ a Twitter tvrdí, že vše vybírá podle toho, s jakými účty máte nejvíce interakcí, s jakými tweety se zapojujete a podle dalších signálů.

POZOR! Nepleťte si kompletní nové řazení časové osy (timeline) s tím, že pokud jste nějakou delší dobu nepoužili Twitter, tak vám zobrazí přehled Tweetů, „které vám možná mohly uniknout“ (While you were away). Je to samostatný blok tweetů, takto nadepsaný, a mající i zavírací prvek. Zavíracím prvek se ho můžete zbavit, dokonce pak můžete říct, že se „vám to nelíbilo“. Což nezmění nic, stejně se to příště objeví.

Je zde také uvedeno, že je možné, že v časové ose uvidíte obsah od účtů, které nesledujete. Opět se to řídí tím, že si Twitter myslí, že jde o populární či relevantní obsah. Důležité je vědět, že se tomu nemáte jak vyhnout, snad jedině blokovat účet, ze kterého něco takového pochází, pokud by se to snad opakovalo a vadilo vám to.

Jak to bylo před rokem 2019

V únoru 2017 Twitter nasadil ještě pokročilejší filtrování „tweetů nízké kvality“ a zároveň s tím, všem aktivoval výše uvedené „Zobrazit nejlepší tweety jako první“. Takže pokud jste to měli vypnuté, musíte si to vypnout znovu.

Android aplikace: Jděte do Nastavení (přes tři tečky v pravém horním rohu) -> Časová osa -> Zobrazit nejlepší tweety jako první. V novější aplikaci si vytáhněte menu (vlevo nahoře) a pak Nastavení a soukromí -> Preferovaný obsah.

 

iOS aplikace: Jděte do Já/Me -> Nastavení (ozubené kolečko pod fotkou záhlaví) -> Nastavení (Settings) -> Časová osa (Timeline ) a tam uvidíte Timeline personalization  a tam už najdete Zobrazit nejlepší tweety jako první (Show me the best Tweets first).

Pokud máte v aplikaci Twitteru připojených více účtů, tak nezapomeňte že před volbou Nastavení bude nutné vždy vybrat konkrétní účet.

Webový klient: Nastavení (případně přes ikonku vašeho profilu vpravo nahoře a Nastavení) -> Obsah a tam najdete Časová osa a možnost zaškrtnout Zobrazit nejlepší tweety jako první.

2016-02-14 18_35_47-Twitter _ Nastavení.png

Důležité je, že prozatím (únor 2016) je možné tuto funkčnost zapínat a vypínat. Výchozí stav je klasická časová osa (bez filtrace, čistě sestupně) a novou podobu (funkčnost) si můžete zapnout.

DODATEK: Související je Twitter umožňuje filtrovat oznámení podle slov. Tweety nikoliv, byť je filtruje dle kvality. Tak pozor. Tedy hlavně ta druhá volba, kterou sem Twitter vtipně schoval.

TIP: Zdejší ‣ Twitter for dummies je vám plně k dispozici s řadou návodů týkajících se právě Twitteru. Můžete se tam naučit věci zcela základní, ale také řadu velmi pokročilých.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky