@365tipu

Twitter umožňuje filtrovat oznámení „podle kvality“. Tak pozor, abyste viděli všechno. Filtrace určitých slov už v nové podobě není

Poněkud zvláštní a málo známá funkčnost Twitteru umožňuje filtrovat oznámení obsahující určitá slova. Dřív tohle uměl jenom v oznámeních, ale někdy v roce 2017 začal umět filtrovat i tweety (což mimochodem umí Tweetdeck a řada alternativních klientů už dlouhá léta).

Vše najdete v Nastavení vašeho účtu pod Oznámení. Dostat se tam můžete i ze zobrazených oznámení. A až tam budete, tak si všimněte hlavně zde vtipně schované volby Kvalitativní filtr – tu vám Twitter nadělil bez ptaní aktivní a schoval ji sem, ačkoliv s oznámeními nemá nic společného. Pokud nechcete ještě více filtrovanou timeline na Twitteru, tak si tohle vypněte.

K filtrování podle kvality uvádí Twitter toto: Turning on the quality filter can improve the quality of Tweets you see by using a variety of signals, such as account origin and behavior. When turned on, it filters lower-quality content, like duplicate Tweets or content that appears to be automated — it does not filter content from people you follow or accounts you’ve recently interacted with. Please note that the quality filter may also affect Tweets in other places outside of the notifications timeline, such as top search results and replies on Twitter. Everyone has the option to turn it on or off in their notifications settings.

Pozor na to, že někdy v září 2018 doplnil Twitter „kvalitativní filtr“ i do přímých zpráv a pochopitelně ho rovnou všem zapnul. Znamená to, že pokud vám někdo pošle přímou zprávu a Twitteru dojde k názoru že je „nekvalitní“, tak vám ji prostě nedoručí.

K čemu je vhodné dodat, že by bylo docela užitečné, kdyby Twitter nezobrazoval duplicitní tweety, tedy takové ty tweety co každý sdílí pořád dokola (a ideálně je vydává za svoje). Co je ale důležité, tenhle filtr se může projevovat i ve vyhledávání – což je jeden dost zásadní důvod, proč si to vypnout.

Někdy v první polovině 2017 Twitter rozšířil i možnost skrývaní pomocí seznamu slov co nechcete vidět. Od původního „pouze v notifikacích“ je nově blacklist uplatňovat i na timeline.

Konkrétní slova můžete skrývat po určitou zvolenou dobu nebo stále. A můžete si vybrat, jestli v oznámeních a/nebo timeline.

2017-07-01 11_19_33-Twitter _ Nastavení.png
Možnost filtrovat podle určitý slov se v nové podobě Twitteru (rok 2020) již neobjevila)

Na stejném místě najdete ještě možnosti potlačení oznámení, viz Mám na Twitteru využít možnosti skrývání Oznámení? 

Zcela prázdná oznámení?

V „novém“ Twitteru co přišel v létě 2019 se vám může stát, že získáte zcela prázdná Oznámení.

2019-07-23 07_23_01-Notifications _ Twitter.png

Nepanikařte, opět za to může tenhle „filtr kvality“. Skočte přes ozubené kolečko do Nastavení a vypněte ho.

2019-07-23 07_23_32-Notifications _ Twitter.png

Pokud se chcete o Twitteru dozvědět víc tak je to jednoduché. Zdejší Twitter for dummies (a taky pro kočky, samozřejmě) s tím pomůže.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky