Twitter umožňuje filtrovat oznámení podle slov. Tweety nikoliv, byť je filtruje dle kvality. Tak pozor

Čerstvě doplněná funkčnost Twitteru umožňuje filtrovat oznámení obsahující určitá slova. Zajímavé na tom je, že daleko potřebnější by bylo filtrovat tweety obsahující určitá slova (což mimochodem umí Tweetdeck a řada alternativních klientů).

2016-11-18 17_58_11-Twitter _ Nastavení.png

Novinku najdete v Nastavení vašeho účtu pod Oznámení. Dostat se tam můžete i ze zobrazených oznámení. A až tam budete, tak si všimněte i zde vtipně schované volby Kvalitativní filtr – tu vám Twitter nadělil bez ptaní aktivní a schoval ji sem, ačkoliv s oznámeními nemá nic společného. Pokud nechcete ještě více filtrovanou timeline na Twitteru, tak si tohle vypněte.

K filtrování podle kvality uvádí Twitter toto: Turning on the quality filter can improve the quality of Tweets you see by using a variety of signals, such as account origin and behavior. When turned on, it filters lower-quality content, like duplicate Tweets or content that appears to be automated — it does not filter content from people you follow or accounts you’ve recently interacted with. Please note that the quality filter may also affect Tweets in other places outside of the notifications timeline, such as top search results and replies on Twitter. Everyone has the option to turn it on or off in their notifications settings.

K čemu je vhodné dodat, že by bylo docela užitečné, kdyby Twitter nezobrazoval duplicitní tweety, tedy takové ty tweety co každý sdílí pořád dokola (a ideálně je vydává za svoje). Ve vysvětlení je sice uvedeno, že filtrace se netýká účtů které sledujete, ale osobně bych na to příliš nesázel. Co je ale důležité, tenhle filtr se může projevovat i ve vyhledávání – což je jeden dost zásadní důvod, proč si to vypnout.

2016-11-18 18_03_31-Twitter _ Nastavení.png

Na stejném místě najdete ještě možnosti potlačení oznámení, viz Mám na Twitteru využít možnosti skrývání Oznámení?

Pokud se chcete o Twitteru dozvědět víc tak je to jednoduché. Zdejší Twitter for dummies (a taky pro kočky, samozřejmě) s tím pomůže.