@365tipu

TIP#079: Twitter for dummies (7): Co je to ten Follow Friday aneb #ff a #ffcz na Twitteru

Je pátek, což je obvyklý čas pro #ff nebo #ffcz. Což je, jak už to tak napovídá, ona věc jménem hashtag. Na mých školeních jedna z obtížně vysvětlitelných věcí. A také věc, která skvělé funguje pro Twitter i Instagram a prakticky vůbec pro Facebook.

Hodně o hashtagu a hashtazích najdete v TIP #013: Štítky (i hashtagy) jsou dobrá cesta k zprostředkování obsahu i dalším věcem a o tom na čem je vlastně založena jejich funkčnost v TIP #002: Vyhledávání na Twitteru (nahoře uprostřed) najde všechny výskyty jakéhokoliv hashtagu. Třeba #365tipu. Ale dnes se budeme věnovat jenom #ff a #ffcz.

ffcz-feedFollow Friday je místní zvyklost na Twitteru.

V pátek prostě lidé na Twitteru doporučují další lidí (a účty), které je prima sledovat. Follow Friday je dobrá cesta pro někoho, kdo na Twitteru začíná. Prostě si projde aktuální  #ff (mezinárodní a české) a #ffcz (pouze české) a má šanci najít účty, které mohou být zajímavé. Stačí je pak sledovat a pokud se zajímavé opravdu ukáží, tak v sledování pokračovat.

Může to vypadat třeba takhle: Dnešní #ff pro @time_lady_ protože mě blokuje. A @medidekpu protože je zábavný. A @bilaboruvka protože má s #ffcz dilema.

Právě ze slov Follow Friday vznikl hashtag #ff (v počeštěné podobě je to #ffcz a není nijak enormně rozšířené) a funguje to tak, že pokud chcete doporučit zajímavé účty na sledování, tak prostě napíšete tweet obsahující jejich jména (přezdívky, takové ty věci začínající @) a přidáte, třeba na konec, #ff nebo #ffcz, nebo oboje. Nebo také samozřejmě nic, není to nutné.

Nebo si s tím vůbec nemusíte lámat hlavu a prostě tam frknout jenomNovinářské #ffcz: @PetrHonzejk @alzbetah @RCasensky @ondrejaust @Kamberak @petrkou @etabery @veselovskyma @AlexandrMitrofa @jindrichsidlo

Výhoda připojení #ff či #ffcz je v tom, že ostatní mohou doporučovací tweety najít. Což je právě to co můžete v pátek dělat. Všímat si doporučujících tweetů. A dávat sami doporučení. Pokud se budete ptát zda používat #ff nebo #ffcz, tak na to není snadná odpověď. Ti co jsou bezradní a nemohou se rozhodnout mohou použít oboje.

Takže abych to v rychlosti nějak shrnul. Vtip hashtagu je vždy ten, že se dají najít další příspěvky, které obsahují stejný hashtag. V případě #ff a#ffcz to znamená, že najdete další tweety, které doporučují lidi ke sledování.

A úplně nakonec. Pokud se vám chce dát #ff třeba v úterý, tak se toho vůbec nebojte. Já to dělám prakticky pořád. Protože málokdy se mi zrovna pátek chce začít přemýšlet koho doporučit.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky