@365tipu

TIP#1508: Twitter umožňuje „moderovat“ reakce pod tweety. Můžete je skrýt, ale moc dobrý nápad to není. Podívejte se proč.

V polovině prosince 2019 Twitter globálně nasadil oznámenou a testovanou možnost moderovat reakce pod tweety – řeší to skrytím reakce – uděláte to velmi snadno, stačí vyvolat menu u konkrétní reakce a tam vybrat Hide Reply/Skrýt odpověď (pozor, nezaměňovat s Skrýt tuto konverzaci/Mute this conversation).

2019-12-17 18_39_40-Daniel Dočekal on Twitter_ _Neznám nikoho kdo zalévá. A to jsem tu už 52 let. A .png

Odpověď (reakce) na váš tweet (můžete to pochopitelně udělat jen v rámci vlastních příspěvků) tím přestane být vidět pokud si někdo zobrazí váš tweet a jeho vlákno. Moc ale nejásejte.

TIP: Kdo vidí mé tweety, odpovědi, retweety? Důležité věci, které musíte vědět v přehledné a jasné podobě.

2019-12-17 09_07_14-(10) Chuck B on Twitter_ _You've got to be kidding me. After all these years... .png

Twitter upozorňuje na to, že jsou tam skryté odpovědi velmi výrazným způsobem a celé je to udělané tak podivně, že si navíc všechny skryté odpovědi můžete zobrazit hezky pohromadě. Praktický příklad z předchozího a dalšího screenshotu najdete zde

2019-12-17 09_07_47-(10) Hidden replies _ Twitter.png

Řešení hodně nešťastné v tom, že bude ještě více upozorňovat na to, že jste něco skrývali.  Celé je to ještě komplikované zamčenými/nezamčenými účty a tím zda existují či neexistuje reakce na reakce – viz Hidden Replies v nápovědě Twitteru.

Skryté odpovědi můžete také odkrýt, je nutné si je zobrazit (v onom kompletním přehledu) a poté u každé z nich v menu najdete možnost vrátit viditelnost zpět.

S ohledem na takhle podivně řešení bych spíše doporučil tuto funkčnost nepoužívat.

TIP: Vše co potřebujete vědět o blokování a tlumení na Twitteru je užitečné čtení o tom jak se zbavovat otravných účtů. Zablokovaný účet nebude moci na vaše tweety reagovat, tlumení ano.  Další tipy a triky týkající se Twitteru najdete v ‣ Twitter for dummies

PS: Výše uvedené Skrýt tuto konverzaci je popsané v Než zareagujete na nějaký tweet, ověřte si, že v kopii nenecháváte lidi, kterým odpovídat nemáte. Slouží k tomu, že vám Twitter přestane posílat upozornění na nové příspěvky v nějaké konverzaci kde (bohužel) jste v kopii.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky