@365tipu

TIP#760: Proč nemohu ve vyhledávání na Twitteru najít můj (či určitý konkrétní) Tweet?

Nedávno dorazil dotaz, někdo v něm psal, že vytvoří tweet s určitým hashtagem, pak si na ten hashtag klikne, ale ten vlastní tweeet v nalezených tweetech nevidí. Logické, protože vyhledávání především zobrazuje populární výsledky, takže nějaký ten čerstvý tweet (nebo tweet nemající hodně líbí, odpovědí a retweetů) se tam prostě neobjeví. Na tohle je navíc potřeba nezapomenout se přepnout na nejnovější tweety. Kde získáte, teoreticky (viz dále) pohled na vyhledání všech tweetů v chronologickém pořadí.

2017-04-07 07_08_17-#forpets – hledání na Twitteru.png

O tom jak funguje vyhledávání byla řeč v tipu Vyhledávání na Twitteru (nahoře uprostřed) najde (třeba) všechny výskyty jakéhokoliv hashtagu (mimochodem, byl to druhý tip, co na @365tipů vyšel). Ale uznávám, je potřeba se vrátit k tomu, proč stejně někdy prostě nějaký tweet nenajdete. A nesouvisí to zdaleka jenom se změnami, které v roce 2016 Twitter zavedl.

Pokud jste někdy do roku 2016 hledali konkrétní tweet a nemohli ho najít, tak zpravidla proto, že vám ho prostě Twitter neukázal – tady je totiž důležité si uvědomit, že sociální sítě rozhodují co smíme a nesmíme vidět. A pokud dojdou k názoru, že něco pro nás není relevantní, tak prostě máme smůlu .- ačkoliv se pak třeba na určitý tweet bylo možné dostat jeho odkazem, ve vyhledávání se prostě neukazoval.

Twitter také není Google, takže jeho vyhledávání občas (popravdě, často) prostě nedělá co má. Co navíc, čím starší jsou tweety, tím menší je šance, že vám je bude ochoten ukázat. Platí i to, že co vám jeden den prostě neukáže a neukáže, za týden to klidně ukáže.

TIP: Občas pomáhalo, že jste si pomoci operátoru site:twitter.com zkusili onen tweet najít přes Google. Ale ani to nezaručuje, že se vám ho podaří najít.

Nezapomeňte také, že v Nastavení vyhledávání (přes tři svislé tečky vpravo nahoře) se dá skrýt choulostivý obsah a skrýt zablokované či skryté účty.

2017-04-07 07_10_14-Start.png

Někdy v roce 2016 začal Twitter laškovat s algoritmickou časovou osou (viz Jak funguje časová osa na Twitteru? A co přinesla nová filtrovaná timeline?), tedy tím co používá Facebook, kde nevidíte skoro nic z toho, co byste vidět mohli. Sice nedošel tak daleko jak asi chtěl, ale na počátku roku 2017 k tomu přidal ještě to, že neukazuje tweety od „podezřelých“ účtů (nemajících v profilovce fotku, co nejsou ověřené, nemají přidaný telefon) a také od účtů, které se „chovaly nepatřičně“ (viz  Twitter nasadil ještě pokročilejší filtrování „tweetů nízké kvality“).

A poslední možnost? Vyhledávání hledá jenom v tweetech, kterou jsou buď veřejně dostupné, nebo ke kterým v zásadě máte přístup – pokud nějaký tweet je v zamčeném účtu a vám tento účet neumožnil sledování, tak samozřejmě nic nenajdete.

TIP: Tápete v Twitteru? Zkuste zdejší Twitter for dummies

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky