@365tipu

TIP#1064: Jak automaticky retweetovat příspěvky z jiného účtu?

Jedna z těch komplikovaných věcí, která je přitom zcela běžná, ale ne snadno realizovatelná. Máte jeden účet (třeba @rychlofky) na němž se objevují tweety a vy chcete, aby se po objevení automaticky udělal retweet na jiný účet (třeba @medvidekpu). Chcete retweet, protože to vyhoví pravidlům Twitteru, nechcete vzít text a znovu ho tweetnout. Chcete reetweet i proto, aby bylo jasné, jaký je originální účet, tak aby ho zájemci mohli začít sledovat.

Jedno z řešení (nevedoucích ale k retweetu) je použit IFTTT a najít si předpis Auto Retweet – ten ale vezme původní tweet a vytvoří konstrukci RT @rychlofky „text původního tweet“  a tweetne na nový účet.

Což je nešťastné, protože to není retweet. Užitečné případně je, že text toho co se bude nově tweetovat je možné změnit v nastavení vašeho Appletu – můžete si tedy pozměnit ono „RT xxxx“ třeba na původní text doplněný „via @rychlofky“. Pořád je zde ale problém, že to není retweet. Čímž to tak trochu poněkud odporuje Pravidlům – zejména těm od roku 2018, která dost silně požadují retweetování místo totožného obsahu na více účtech.

2018-04-19 07_17_22-Daniel Dočekal (@Medvidekpu) _ Twitter.png

V How to Create Retweet and Favorite Twitter Bot je docela zajímavý návod jak si udělat bot, který bude retweetovat. Spočívá v tom, že si vytvoříte aplikaci (na apps.twitter.com) a poté použijete Twitter Bots pro retweetování (ale třeba i lajkování). Pokud jste v tomhle pokročilejší a můžete si bot sami někde nechat spouštět, tak jsou k dispozici i zdrojáky – ctrlq.org/code/20070-twitter-auto-favorite-bot. Budete ale potřebovat něco, kde jde spouštět Google Scripts.

Existují placené služby, které umožňují nastavit automatické retweetování – třeba roundteam.co, www.tweetattackspro.com, tweetfull.com, dlvrit.com, home.twibble.io, grouptweet.com. Má to ale prakticky vždy jednu nutnou podmínku,jsou placené.

Špatná zpráva je, že ani použití IFTTT a napojení na Buffer nepomůže. IFTTT umí reagovat na „nový tweet od určitého uživatele“, ale Buffer neumí udělat na základě tohoto spouštěče retweet. Umí ale dát do fronty nový tweet– což můžete využít v podobě shodné s výše uvedeným Auto Retweet. Výhodu to může mít v tom, že takhle můžete tweety přidávat do fronty a ne je nutně retweetovat okamžitě, když se na výchozím účtu objeví.

Další drobná nevýhoda je, že připojení z IFTTT na Buffer je možné pouze na jeden účtů, které tam máte – nemůžete tedy v receptech určovat, na který z účtů to má Buffer zveřejnit. Stejně tak není možné vybrat zda zveřejnit hned či v nejbližším čase – vždy dojde k zařazení do fronty (na konec).

TIP: Buffer a IFTTT jsou nesmírně užitečné pomůcky, mrkněte do Buffer oceníte v okamžiku, kdy chcete plánovat věci na sociálních sítích dopředuIFTTT a ti další aneb jak automatizovat váš Internet

Praktické poznámky

Sice asi není možné dosáhnout skutečného retweetu (u neplacených řešení nebo bez programování), ale u řešení přes Auto Retweet a napojeni IFTTT->Buffer je jedna věc užitečná, můžete zahrnout jméno výchozího účtu a tím usnadnit jeho objevení, identifikaci i dohledávání a notifikace (upozornění).

Auto Retweet je dobrý, pokud nechcete řešit Buffer, ale „retweet“ touto cestou se stane pokaždé brzy poté, co se na zdrojovém účtu objeví tweet. Což nemusí být zcela praktické, pokud byste na cílovém účtu chtěli tweety trochu rozkládat v čase. Což pomůže právě řešení IFTTT->Buffer – tam si totiž v Bufferu můžete udělat nějakých 15 až 18 časů v průběhu dne a příchozí tweety se budou postupně pouštět ven v tyto časy.

TIP: Zdejší ‣ Twitter for dummies je plný tipů a triků týkajících se Twitteru i základních návodů na to jak Twitter používat

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky