@365tipu

Jak na Twitter Bookmarks/Záložky (někdy též Oblíbené)?

Twitter na konci února 2018 přinesl novou funkčnost umožňující přidávat si tweety do Záložek (Bookmarks). Vedle stávající možnosti dávat Líbí (srdíčko) je nově možné tweet uložit pro další použití (a také uložené tweety ze Záložek vyhodit).

Přidávání do Oblíbených je dostupné jako nová „sdílecí“ ikonka u každého Tweetu a vedle přidání (uložení) do Záložek se tam také skrývá možnost poslat tweet přímou zprávou (DM) a vyvolat klasický sdílecí dialog. Neznámo proč se tyto možnosti neobjevují v menu u Tweetu, ač by tam rozhodně být měly. V roce 2020 se navíc přidání do záložek/oblíbených v mobilním Twitteru ztratilo (viz dále).

Dostat se k tomu co jste si do Záložek uložili je možné vyvoláním menu a volbou Záložky/Bookmarks. Tam můžete vidět všechny uložené tweety, jednotlivé můžete odstranit (opět nehledejte v menu, ale znovu použijte sdílecí symbol) . Hlavní menu (tři tečky vpravo nahoře) umožní smazat vše co máte v Záložkách.

Důležité je, že tato funkčnost je dostupná pouze v mobilních klientech (telefony a tablety) a na mobilní verzi Twitteru – mobile.twitter.com. Neznámo proč není na klasické (a masově používané) webové podobě Twitteru. 

V roce 2020 se Záložky/Bookmarks objevily v nové webové verzi Twitteru ale zmizela možnost přidat do záložek z mobilní aplikace. Přehled záložek přitom v mobilní aplikaci byl.

V roce 2021 na mobilu je možné otevřít přehled v menu) i přidávat záložky na webu je také možné oboje. Přidání je v sdílecím dialogu.

Přehled záložek můžete vyvolat ručně přímo otevřením adresy mobile.twitter.com/i/bookmarks či twitter.com/i/bookmarks

Oblíbené/Bookmarks jsou neveřejné, slouží pouze vám coby uživateli účtu. Není na něm možné ani napojit automatizaci přes IFTTT a tomu podobné služby.

TIP: Tento tip samozřejmě míří do ‣ Twitter for dummies, zdejší rozsáhlé kolekce tipů a triku pro Twitter.

Osobně používám už dlouho pro odkládání tweetů (a hlavně článků) na pozdější použití lepší a univerzálnější řešení v podobě služby a aplikací Pocket – viz Jak si odkládat články na pozdější přečtení? (a starší verze v Co používat pro odkládání věcí (článků) na pozdější přečtení?).  Ukládání do Pocket se dělá snadno přes sdílecí dialog. §

2018-03-01 18.18.03

PS: Než Twitter přišel se srdíčkem (Líbí) tak se ta funkce jmenovala Oblíbené/Favourites a symbolem byla hvězdička.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky