@365tipu

TIP#668: Jak změnit název (přezdívku, username) účtu na Twitteru?

Přezdívka (nickname) na Twitteru je to, čím se identifikuje váš účet – v zdejším případě @365tipu. Je to součást unikátní URL pro váš účet na Twitteru a je tedy jasné, že se může na Twitteru vyskytovat pouze jednou. A také to, že tam nemohou být mezery, ani žádné další různorodé zvláštní znaky.  Je důležité vědět, že Twitter tomuto říká username neboli uživatelské jméno.

Pokud chcete prostě změnit název vašeho účtu, tak je to jednoduché, najdete to v Nastavení/Settings -> Váš účet/Yoour account –> Informace o účtu/aAccount Information (jinak na záložce Účet/Account).  Stačí prostě změnit text v políčku Uživatelské jméno/USername na jiný (nemůže to být takové, které už existuje a má maximálně 15 znaků)

Zůstane vám vše co jste měli, tedy všechny tweety (příspěvky) i všichni sledující (followers) i sledování (following), Seznamy, přímé zprávy i nastavení účtu. Zůstanou i přímé odpovědi (@replies), tedy alespoň to Twitter tvrdí, ale veškeré zmínky (mentions) povedou na původní uživatelské jméno. 

Změnit uživatelské jméno můžete pouze na webu, v mobilním klientu toto není podporované.

[14.07.17] Tak přeci jen už je to možné i v mobilní aplikací. Musíte do Nastavení a soukromí  a tam vybrat Účet -> Uživatelské jméno.

Výše popsané, tedy změna uživatelského jména, ale bude znamenat, že původní uživatelské jméno přestane existovat a tím i ona původní www.twitter.com/něco adresa. Přestanou fungovat tedy i všechny odkazy, které odkudkoliv na tento účet odkazovaly. A jak už bylo výše zmíněno, nebudou fungovat i zmínky v jiných tweetech.

Neměli byste zapomenout vašim sledujícím poskytnout informaci o tom, že měníte uživatelské jméno (což musíte udělat předem a v dostatečném předstihu). Stejně tak je nutné aktualizovat weby, další sociální sítě, různorodá propojení. Prostě všechno, kde se vyskytuje původní uživatelské jméno.

Je tu ale jedna velmi užitečná možnost, která využívá toho, že jakmile nějaké uživatelské jméno přestanete používat, tak ho může použít kdokoliv jiný. Což je mimo jiné i dost nebezpečné, protože toho někdo může velmi rychle zneužít. A vede to k tomu, že byste rozhodně původní uživatelské jméno neměli pustit jen tak volně do světa.

Jak tedy správně změnit uživatelské jméno?

K správné změně uživatelského jména budete potřebovat dva účty a bude to v zásadě docela jednoduché.   Stejným, či podobným, postupem můžete provést výměnu dvou účtů. Stačí jen využít přejmenování na něco „dočasného“.

  1. Přejmenujte @puvodniucet na @novyucet
  2. Tím se uživatelské jméno @puvodniucet uvolní pro další použití
  3. Okamžite si založte nový účet pod uživatelským jménem @puvodniucet
  4. Na nově vytvořený @puvodniucet dejte informace o tom, že je přestěhováno

Nový účet bude mít všechny sledující a původní obsah (a ostatní věci), což je to co chcete. Nově založený účet s původním uživatelským jménem vám zajistí, že ho někdo nevyfoukne a nebude se za vás ani moci vydávat. Vy budete moci i odchytit lidi, kteří ještě stále používají staré uživatelské jméno ve zmínkách a aktivitách.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky