TIP#1001: Jak se dozvědět, že určitý účet na Twitteru tweetnul něco nového?

Maličkost, která možná potěší. Zejména pokud nutně potřebujete sledovat, jestli nějaký konkrétní účet na Twitteru něco nového tweetnul. Fungovat to bude pouze v mobilním telefonu nebo tabletu. Stačí zajít na onen účet a nahoře vedle tlačítka pro sledování/follow najdete ikonku zvonku  (účet musíte pochopitelně sledovat, teprve pak se tam objeví)

Podmínka aby tam byl zvoneček mimochodem je, že ten účet musíte sledovat.

2018-01-26 07.17.44.png

Na tu stačí kliknout a zvolit, že chcete dostávat oznámení/notifikace – znamená to samozřejmě to, že musí Twitter appka mít umožněno posílat oznámení v telefonu či tabletu. A v samotném Twitteru být povoleno posílání oznámení. Tento způsob oznámení je tam samostatně jako „Tweety“.

Vybrat si můžete jestli chcete dostávat oznámení o všech tweetech nebo o zahájení živého vysílání.

To u kterých účtů jste si oznámení povolili můžete vidět v nastavení Oznámení pro každý z účtů, který máte připojený do mobilu (Twitter v mobilu umožňuje správu více účtů, podobně jako Instagram). Kliknutím na účet v tomto přehledu pak můžete oznámení vypínat a měnit.

2018-01-26 07_21_53-Make an Applet - IFTTT

Pokud byste chtěli upozornění na nové tweet dostávat e-mailem, tak je tu možnost využít Zapier/IFTTT.

Obě tyto pomůcky umí vyvolat aktivitu na základě tweetu na vámi vybraném účtu a poté něco udělat – stačí tedy vytvořit pravidlo, které tento nový tweet odešle e-mailem. Ale může třeba ukládat nové tweety do tabulky v Google Docs. Tady se vám možná bude hodit i Jak monitorovat zmínky klíčových slov (nejen) na Twitteru s pomocí IFTTT?

Řešení přes IFTTT/Zapier může být výhodnější v tom, že se bude lépe „zpracovávat“, než když si do mobilu pořídíte další zdroj upozornění/notifikací. V e-mailu (či v tabulce) vám navíc zůstane užitečný archiv, ke kterému se budete moci vracet.

TIP: Ve Všechno co potřebuje vědět o Twitteru pro firemní i osobní použití najdete množství tipů a triků pro využití Twitteru