@365tipu

TIP#173: Jak vytvořit video v YouTube z posloupnosti obrázků či screenshotů. Seznamte se s YouTube Video Editorem

YouTube Video Editor – http://www.youtube.com/editor – se postará o vytvoření videa z obrázků – můžete si třeba nasnímat obrazovky. Má pár možností střihů, nastavení rychlosti a nabídne i nějakou tu hudbu. Ale jak je vidět z příkladu, je dobré si to předem nejenom oříznout, ale také správně oříznout. ak to dopadne, když to děláte poprvé můžete vidět níže.

POZOR! Editor videa YouTube i Prezentace z fotografií skončí k 20. září 2017

Udělat si jednoduché video, nebo tedy spíše animaci, z posloupnosti obrázků může být užitečná věc, pokud je chcete někde nechat běžet v poněkud jiné, než statické podobě. Může se to hodit i pro posloupnost screenshotů, sejmutých obrazovek. Pokud něco takového budete chtít dělat na profesionálnější úrovni, tak je lepší sáhnout po nástrojích třeba od Adobe (vedle videa umí například Photoshop dělat animované GIFy) nebo od někoho jiného, ale tím se teď zabývat nebudeme.

TIP: Nejsnáze se k vytvoření videa z obrázků dostanete tak, že na YouTube prostě kliknete na Upload/Nahrát.  Tam najdete vpravo možnosti, kde jedna z nich je právě vytvoření „Prezentace fotografií (photo slideshow). Případně můžete otevřít YouTube Video Editor přímo a fotky si tam nahrát a po nahrání si je přetahat dolů do kýžené sekvence.

Nejsnáze se k vytvoření videa z obrázků dostanete tak, že na YouTube prostě kliknete na Upload/Nahrát.

YouTube Video Editor je jednoduchý nástroj, který prostě nakrmíte připravenými obrázky a výsledkem bude video, nahrané na YouTube, s možnostmi přizpůsobení. Můžete si vybrat různé styly střihů (přechodů) mezi obrázky, protože je to YouTube, můžete přidat hudbu (a netrápit se s autorskými právy).

Pro první pokus vám to bude asi stačit, ale měli byste vědět, že je možné přídávat i další prvky – obrázky můžete promíchat s videem (které jste si třeba připravili někde jinde, nebo ho získáte z volně dostupných videí na YouTube). Mimo přechodů mezi snímky můžete vkládat i titulky a pokud si nahrajete zvukovou stopu, tak můžete doplnit třeba vlastním výkladem.

YouTube Video Editor je jednoduchý nástroj, který prostě nakrmíte připravenými obrázky

TIP: Jaké nástroje se používají na tvorbu video tutoriálů snímáním obrazovky? je návod pro poněkud pokročilé a týká se opravdu spíše vytváření videotutoriálů snímáním obrazovky. Najdete v něm ale hodně užitečnou část, která vám pomůže pochopit, že na vytváření videí je dobré se připravit.

Každé jednotlivé okénko, ať už je to obrázek, titulek nebo video, má vlastní parametry, včetně různorodých barevných filtrů a pokud chcete přes obrázek či přidané video dát text (tedy nemít text jako samostatné „okénko“), tak je to možné přidat a nastavit právě tady.

YouTube Video Editor vám samozřejmě poslouží k editaci jakéhokoliv videa, které potřebujete například zkrátit nebo nějak vylepšit. Takže ne jenom k tomu, co je předmětem tohoto tipu.

TIP: Obrázky, které do YouTube Video Editor budete nehrávat by měly odpovídat tomu, že klasické video na YouTube má 320 x 240 bodů, o stupínek lepší jsou 480 x 360  (v HD podobě by mělo jít o 1280 x 720). Čistě teoreticky by asi bylo nejvhodnější si připravovat obrázky (Screenshoty) jako 64 0x 480 (nebo se rozhodně držet poměru 4:3).

Výsledné video pak můžete používat dle libosti (nezapomeňte ho opatřit všemi těmi potřebnými věcmi jako je název, klíčová slova, popise, atd). Včetně toho, že si ho můžete stáhnout a použít někde jinde. Pokud si vytvoříte video (animaci) dlouhou do 16 sekundy, tak ji přes iPhone či iPad můžete použít například i pro Instagram.

POZOR! Editor videa YouTube i Prezentace z fotografií skončí k 20. září 2017

TIP: V čem ve Windows stříhat videa? Čím nahradit Windows Movie Maker? poradí, pokud chcete stříhat videa. A také pokud chcete něco jiného (a lepšího, většinou) než je právě WMM. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky