@365tipu

TIP#1512: Jak zjistit, proč mi Twitter špatně sdílí odkazy a jak aktualizovat co si z mých odkazů pamatuje?

Twitter si stejně jako Facebook pamatuje sdílené odkazy po určitou dobu (nejspíš stejných 24 hodin jako je to u Facebooku) a používá to k vytváření „náhledů“ na odkaz, který umístíte v Tweetu. Stejně jako Facebook má pomůcku, která umožňuje se nejen podívat jak bude sdílení vypadat (a analyzovat proč vypadá jak vypadá) ale také aktualizovat co si o daném odkazu Twitteru pamatuje.

Ta pomůcka se jmenuje Card Validator Tool a stačí zadat odkaz, který chcete prozkoumat. Zároveň s prozkoumáním dojde k aktualizaci cache. Vpravo ve spodní části navíc uvidíte informací o tom jak se dařilo/nedařilo načíst potřebná data.  To vám může pomoci zjistit, proč se případně náhled na vaše odkazy nezobrazuje správně.

2019-12-14 08_56_17-Card Validator _ Twitter Developers.png

Napravit to ale je věc designu webu, ze kterého odkaz sdílíte – musí poskytovat odpovídající HTML značky (viz dále Open Graph) aby si Twitter dokázal správně načíst obrázek a perex (delší popisek).  Nutno dodat, že v tomhle je Twitter občas hodně svéhlavý.

Card Validator Tool se tak hlavně hodí, když se vám povede vydat článek s chybou v titulku či perexu, opravíte ji, ale Twitter si stále pamatuje chybnou podobu.

Celé tohle je součástí věci jménem Open Graph (viz Co je to Open Graph a proč je potřeba aby designeři webů věděli o co jde) a to jak to řešit u Facebooku je popsané v  Co dělat když Facebook odmítá vložit odkaz na web a K čemu je Facebook Debugger (Sharing Debugger) a kde ho najdu?

TIP: V ‣ Twitter for dummies najdete další tipy a triky týkající se Twitteru.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky