@365tipu

Kde v Twitteru zapnout přidávání popisků o obrázkům

Popisky pro obrázky nahrané na Twitter můžete  zadávat při nahrání obrázku, který připojujete k Tweetu. Vítaná možnost pokud chcete ulehčit život slabozrakým nebo nevidomým, ale měla jeden zásadní nepochopitelný háček. Zapnout to bylo možné pouze v mobilním klientu (tedy na Androidu či iPadu).

V Androidu vše najdete v Nastavení pro Twitter, stačí odrolovat trochu dolů pro Zpřístupnění (Accessibility) a tam najdete Vytvářet popisky obrázků (Compose image descriptions). Pokud to budete hledat na iPadu, tak je to také v Nastavení ale pod Display and sound -> Accessibility a zde totožné Compose image descriptions.

Někdy v roce 2020 se tato možnost ztratila a při poslední kontrole v lednu 2021 je stále nepřístupný. 

Od ledna 2017 bylo možné vše zapnout i ve webové rozhraní, stačí vstoupit do Nastavení a vlevo dole najdete Zpřístupnění/Accessibility.

2017-02-05 11_56_03-Twitter _ Nastavení.png

S příchodem nové verze Twitteru v roce 2020 se tato možnost zcela ztratila.  Nastavení nejspíš prostě není potřeba, popisky lze přidávat v okamžiku vkládání fotografie, viz další

Přidávání popisků při vkládání fotek

Možnost přidávat popisek (ALT) je i v roce 2021 stále dostupná. U fotografie je stále možnost klinout na Přidejte popis a přidání popisu je i druhá ze záložek v editaci vkládané fotografie.

V mobilních klientech při přidávání fotky je možné vyvolat editaci fotografie a i tam je dostupný volba ALT.

TIP: ‣ Twitter for dummies je tu, aby vám pomohl se vyznat ve Twitteru a ve všech těch podivnostech, které používá místo normálního názvosloví.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky