@365tipu

TIP#1576: Jaké aplikace si pořídit pro Plex?

V dřívějších verzích umožňoval Plex instalaci pluginů, aplikací, podobně jako to je možné pro Kodi. Tvůrci Plexu se ale nakonec rozhodli toto neumožňovat a ačkoliv stále ještě můžete ručně add-ony do Plexu přidávat nebude to v budoucnosti možné vůbec. Většina doplňků a aplikací pro Plex se tak chová jako samostatné aplikace, které s Plexem umí komunikovat nebo pracují přímo s knihovnami.

Vše co potřebujete vědět o zprovoznění a užívání Plexu najdete v Jak využít Plex pro sledování filmů a seriálů. A nějaké ty tipy a triky pro Plex. Tam tedy případně začněte, než se pustíte do zkoumání aplikací. A pozor, většina aplikací jsou skripty v Pythonu.

Tautulli (zdarma, dříve PlexPy) a PlexWatch (zdarma) jsou dvě užitečné věci pro někoho do provozuje a spravuje Plex server. První je poměrně rozsáhlý monitorovací a sledovací nástroj – budete vědět co kdo sleduje v reálném čase i co kdo sledovat vůbec, dozvíte se statistické informace o vaší knihovně a můžete fascinovaně sledovat grafy o streamingu. Umožní ale například i vytvářet newsletter s novinkami a sledovat co bylo přidáno. Včetně různých notifikací a skriptů. K čemu slouží ostatně i druhá jmenovaná – upozorní vás na aktivity na vašem serveru a můžete to využít i k posílání zpráv na sociáln ísítě a další služby. V obou případech pozor, není to příliš vhodné pro začátečníky a laiky.

Pro provoz Plexu na Linuxu se může hodit PlexUpdate (zdarma) – bash skript pro denní kontrolu aktualizací.

Plex-sync (zdarma) umožňuje synchronizovat stav zhlédnutí mezí více Plex servery.

Ombi (zdarma) je webová aplikace s pomocí které uživatelé vašeho Plexu mohou posílat požadavky na věci které chtějí vidět.

TIP: Plex na QNAP NAS

Tansmogrify for Plex (zdarma) je rozšíření pro Chrome – rozšiřuje funkčnost webového rozhraní Plexu.

Kitana (zdarma) se pokouší být náhradou za přímou podporu pluginů ale jakmile Plex pluginy zařízne, tak Kitana přestane tak jako tak fungovat. Pokud tápete co to je, tak prostě webový frontend pro Plex pluginy.

FileBot (placené) není určené pouze pro Plex – pracuje s mediální knihovnou, takže se může hodit i pro Kodi a další podobné. Slouží k organizaci knihoven filmů a seriálů, umí stahovat titulky – ty umí lépe hledat a také vám umožní si je rovnou prohlížet.  Řeč o Filebotu je už v  Jak stáhnout titulky k filmům, které máte? A jak to automatizovat?

Bazarr (zdarma) je další užitečná cesta jak stahovat titulky – umí více jazyků, hlídat zda se neobjevily chybějící čí lepší než už máte stažené. Pracovat bude přímo s vaší knihovnou. Je vlastně pokračování Sub-Zero pluginu pro Plex. Je původně určené pro Sonarr a Radarr, ale pro Plex bude fungovat skvěle.

TheaterTrailer (zdarma) slouží k automatickému stahování trailerů z YouTube (a mazání poté co je film v distribuci). Pracuje s knihovnami a do Plexu vám tak přidává ještě nevypuštěné filmy a seriály v podobě jejich trailerů.

Víte o nějaký dalších vhodných aplikacích (ne pluginech) hodících se pro Plex? Dejte vědět.

TIP: ‣ Jak na filmy a TV seriály obsahuje další tipy a triky týkající se filmů a seriálů na doma

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky