@365tipu

Jak na Raspberry Pi? Jak s pomocí Kodi a Raspberry Pi vytvořit mediální centrum (19)

Kodi už jste na @365tipu možná potkali, patří mezi zdejší oblíbené řešení jak z běžné televize udělat chytrou. Nebo prostě jak si pouštět filmy. Prozatím hlavně s pomocí boxů s Androidem. Řeč je o tom v ‣ Jak na filmy a TV seriály a Kodi aneb jak na filmy a tv seriály i v počítači i na televizi. Případně v Android TV – Z69 Max TV Box (recenze a praktické zkušenosti) je možné najít recenzi i tipy na poslední z testovaných (a používaných) TV boxů s Androidem (a Kodi).

Kodi ale můžete dát i na Raspberry Pi a velmi snadno tak dosáhnout téhož jako s výše popsaným TV boxem vybaveným Androidem. Raspberry Pi 3 má HDMI, SD kartu, USB, WiFi/Ethernet, takže vám nic nebrání ho takto využít. Raspberry Pi 3 má navíc dostatek výkonu k tomu, aby to dobře fungovalo.

Pro zprovoznění budete potřebovat to, co je již popsáno v Co si k samotnému Raspberry koupit? (1). Navíc snad jenom něco, čím budete Raspberry Pi na dálku ovládat – Něco jako FLIRC (Amazon) a Logitech Harmony 650 (Amazon) – to první je IrDa USB přijmač, to druhé dálkáč pro televizi.

Dostat Kodi na Raspberry je možné několika způsoby – o LibreELEC už tu byla řeč a je to asi nejlepší kde začít.

osmc.png

TIP: Kde stahovat filmy? obsahuje tipy na pár desítek míst a cest, kde na Internetu najdete filmy

Můžete zkusit ještě OpenELEC, OSMC či XBian. Všechny jsou přímo celé předpřipravené systémy (včetně Kodi), které na Raspberry budete instalovat přímo – dostanete je na SD kartu (zpravidla tak, že si stáhnete image a to pomocí něčeho jako Etcher nahrajete na SD kartu – v počítači).

Pak už jenom SD kartu dáte do Raspberry Pi, zapnete a můžete začít nastavovat Kodi.

TIP: Všechny předchozí i následující tipy a triky týkající se Raspberry Pi najdete v 🍓 Jak na Raspberry Pi? Kompletní průvodce

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky