@365tipu

TIP#1134: Jak na Instagramu změnit písmo? Jak mít jiné písmo v popisku účtu?

Nijak, pokud jde o mobilní aplikaci. Do mobilní aplikace nemůžete zasahovat a tím pádem nemůžete mít jiné písmo než to, které tvůrce aplikace nastavil.  Ale nenechte se odradit, těch míst kde můžete myslet na jiné písmo je samozřejmě víc. Čtěte dále.

Pokud chcete mít jiné písmo na www.instagram.com, tak na to platí všechny klasické návody pro zásah do CSS/HTML a dělá se to pomocí addonů do prohlížeče. Pro příklad mrkněte na Font Swap – for Google Fonts a pak řada dalších mnohem pokročilejších.Ale k tomuto tématu se někdy vrátí určitě samostatný tip.

Chcete mít jiné písmo v popisku účtu?

Mít ho můžete, byť ve skutečnosti tam žádné jiné písmo mít nebudete a většinou se připravíte o možnost, že vás někdo podle obsahu popisku najde. Ona jiná písma v popiscích jsou dělána pomocí Unicode (odtamtud pochází i řada univerzálních emoji/smajlíků).

V Unicode existuje  sady, které vypadají jako jiný font – stačí pak text napsat v této alternativě a rázem můžete mít v popisku něco děsně cool. Nejjednodušší jak něco takového můžete získat je využít Unicode Text Converter – do políčka napíšete text co si chcete dát do popisku a kliknete na SHOW. Pak už stačí zkopírovat to co se vám nejvíce líbí.

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje množství užitečných tipů pro využití Instagramu. Například i Jak na Instagramu změnit jméno či uživatelské jméno (username)?

2018-07-29 07_07_57-Unicode Text Converter.png

Můžete i kombinovat klasické znaky a něco z toho co vypadá jako jiné ᴩíꜱᴍᴏ. Můžete mít klidně i vzhůru nohama nebo v některé z potřeštěných grafických podob. Jak ale můžete vidět na příkladu, některé ze sad neumí češtinu – je už na vás jak to poskládáte. A pro jistotu připomenu, to co vznikne není text použitelný ve vyhledávání.

2018-07-29 07_08_18-Unicode Text Converter.png

Pokud se vám výše uvedený konvertor nelíbí, zkuste Fonts for Instagram, Cool Fancy Text Generator (tam najdete i nějaké další efekty) či Unicode Text Converter. V Gooogle jich případně najdete ještě kupu dalších.

2018-07-29 07_11_35-Text Decoration - Fancy Text Decorator With Beautiful Cool Symbols 😍.png

Jiné písmo v textu u příspěvků a komentářů

Stejnou cestou můžete psát texty příspěvků a komentářů na Instagramu – opět ale platí, že se tím zřeknete možnosti aby je podle textu někdo našel.

A pozor, nepište tím jiným písmem hashtagy, nebudou fungovat.

Jiné písmo v textech v Příbězích/Stories

Příběhy/Stories jsou obrázky a videa, takže tam jakékoliv texty končí převedené. Mají pár vlastních předdefinovaných fontů (některé neumí češtinu), takže tam můžete vybírat přepínáním.

2018-07-29 07.18.43.png

Fungovat to bude tam kde zadáváte klasický text, nikoliv v onom specifickém „TEXT“ co je dostupné místo focení, tam vznikají totální zmatky. Dostat to do Příběhů můžete snadno – otevřete si některý z výše uvedených konvertorů na mobilu, zkopírujete si vytvořený Unicode text do schránky a pak ze schránky vkopírujete do vytvářeného příběhu.

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje množství užitečných tipů pro využití Instagramu. Například i Jak na Instagramu změnit jméno či uživatelské jméno (username)?

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky