TIP#1363: Jak na Instagramu změnit jméno či uživatelské jméno (username)?

Snadné věci bývají obtížně nalezitelné, což je možná důvod k tomu, že dost často tápete i u této jednoduché věci. Tak jednoduché jako změna jména. Postačí totiž na Instagramu zobrazit svůj profil a tam použit Upravit profil (můžete to udělat i na www.instagram.com po přihlášení k účtu).

2019-05-19 11.03.46.pngPak už vcelku snadno uvidíte políčka s jménem, uživatelským jménem i dalšími údaji z vašeho profilu (zde je také možnost změnit profilovou fotku).

Změna jména je ta nejsnazší, je to jenom textové políčko a žádné další zádrhele nemá – lidé to dělají běžně a a kreativně využívají Unicode znaky (viz Jak na Instagramu změnit písmo? Jak mít jiné písmo v popisku účtu?). Pokud toho budete chtít využití, tak jen pozor na to, že vaše jméno a příjmení v podivné kreativní Unicode podobě nikdo nenajde přes vyhledávání.

Pokud se rozhodnete měnit uživatelské jméno tak už pozor, to je název vašeho účtu, součást jeho adresy, to co se uvádí jako (například) @365tipu) a změnit můžete jenom na nějaké co neexistuje.

Změna uživatelského jména/username samozřejmě zachová všechny sledující i sledované, ale přestane platit vaše původní username a tím i všechny odkazy na něj vedoucí. Ke změně by tedy měl být nějaký hodně zásadní důvod

Při změně uživatelského jména pozor na to, že původní se stane dostupné pro kohokoliv a může ho použít. Bývá dobré si předchozí jméno znovu registrovat jako samostatný účet a umístit tam informaci o „přestěhování“. Nemusí být ale volné hned, vypadá to, že Instagram ho po nějakou dobu blokuje.

Jak na Instagramu změnit e-mail? je ze stejné škatulky, snadno proveditelné, ale lidé nevědí kde/jak to udělat. Tady navíc bude nutné změnu potvrdit.

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje množství dalších užitečných tipů a triků pro Instagram. A velmi důležitý je tip Jak nastavit soukromí na Instagramu?