TIP#2190: Kde si na Instagramu můžete vytvořit Avatar?

Meta zavádí novinku, oblečení Avatary. Vypadají dost hodně jako to co frčelo před pěti a více lety (na Xboxu například), ale Meta počítá právě s tím, že na ně bude prodávat oblečení a později se budete pomocí svého avatara prezentovat ve virtuální realitě (a metavesmíru, pokud se vůbec někdy nějakého dočkáme).

Pikantní na Avatarech je, že nejspíš budete marně hledat, kde se to vytváří. Typický pro Meta je to důkladně schované. A až to najdete, tak zjistíte, že „novinka“ to až tak není, v květnu 2020 totiž totéž Facebook uvedl pro Facebook. A dlouho mu trvalo, než to dal i na Instagram.

Na Instagramu jděte na váš profil (poslední ikonka vpravo dole) a pokračujte do Nastavení/Settings (vyvolejt menu vpravo nahoře) > Účet/account > Avatar

Najdete tam průvodce výběrem vzhledu vaší postavy – oproti letům minulým ale s daleko více možnostmi.  Nutno dodat, že jde o avatary podle představ Marka Zuckerberga, tedy malé tělo s velkou hlavou. 

Smazat avatar můžete tam, kde jste ho vytvořili. Najdete tam ikonku koše

Opravit/změnit avatar také tam kde jste ho vytvořili. 

Kde můžete Avatar použít?

Na Instagramu jako nálepku v Příbězích/Stories. Nepočítejte s tím, že by ale váš avatar měl tělo – Instagram generuje několik předem daných nálepek. Možná tam ale možnost volby Avataru vůbec nenajdete a nepomůže ani restart aplikace. 

Na Instagramu v přímých zprávách. Vedle pole pro zadávání zprávy byste měli mít ikonku pro nálepky. Opět ale platí, že sice možná máte vytvořený Avatar, ale tuto funkčnost vůbec nemáte.

Mělo by to fungovat na Facebooku a v Messengeru, ale opět narazíte na to, že to fungovat nebude. Navíc pokud jste si již dříve na Facebooku vytvořili jiný Avatar (Facebook tuto funkčnost má už docela dlouho), tak tam budete mít původní.

Na Facebooku je použití avatarů schováno i pod profilovým obrázkem – musíte jít na profil a vyvolat menu na profilovém obrázku a tam najdete Create Avatar Profile Picture.  To vám umožní si avatar nastavit do profilovky (to co Instagram nepochopitelně neumí). Případně vice v Jak si vytvořit na Facebooku vlastní Avatar a jak ho používat

Pokud byste chtěli vytvořený Avatar dostat do profilové fotky, tak žádná přímá cesta neexistuje. Jedině tak, že si uděláte screenshot. 

Další tipy pro Instagram

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.