TIP#1623: Jak si vytvořit na Facebooku vlastní Avatar a jak ho používat

Facebook má novinku, Avatary, kreslené postavičky, které si můžete vytvořit podle vlastní chuti, ať už odpovídající tomu jak vypadáte či se vidíte, nebo prostě něco zcela jiného (můžete vytvořit i Avatar opačného pohlaví). Slouží přímo pouze pro komentáře a posílání v Messengeru v podobě nálepek vyjadřujících konkrétní aktivity či emoce.

Vytvořit Avatar si můžete jedině tak, že začnete psát v mobilní aplikaci (na počítači to vůbec nefunguje) komentář pod nějaký příspěvek (může to být i vlastní) a po kliknutí na ikonku smajlíku se vám objeví možnost založit si Avatar

Pokud se vám neobjevuje, tak zkuste aktualizovat aplikací Facebooku nebo počkat, nasazuje se to postupně.

Poté si projdete nastavením vzhledu vašeho Avatar – pokud chcete změnit pohlaví, tak je to hned na první obrazovce ve výběru skin tone (barvy kůže) a pozor, hotový Avatar už pohlaví změnit nemůže – pro úpravu Avatara budete mít k dispozici už jenom skin tone vybraného pohlaví.  Pokud tedy budete chtít později změnit pohlaví tak jedině smazáním a vytvořením nového.

Pokračujte vybíráním jednotlivých část vzhledu (některé z nich umožňují vybrat i barevnost) a nečekejte, že by nabídka kombinací byla nějak extra široka (v oblečení je to například markantní).

Avatar je navíc plochý, není prostorový, není možné s ním otáčet, pouze nálepky/sticker později používají váš Avatar v různých pózách.

Jak už bylo řečeno výše – Avatar je možné přímo použít v komentářích, nelze ho použít pro příspěvek. Navíc je možné si ho dát jako dočasný profilový obrázek a poslat v Messengeru.

Funguje i klasické systémové sdílení – je to jediná možnost jak ho dostat jinam (včetně, například, do příspěvku na Facebooku). Vždy v podobě nějaké nálepky z předpřipravených variant.

K Avataru se můžete vrátit a upravovat ho (s výjimkou pohlaví) a můžete ho i smazat a vytvořit si nový (jediná cesta jak změnit pohlaví). K úpravě Avataru se opět dostanete jenom tak, že začnete psát komentář, kliknete na ikonku smajlíku a tím se objeví možnost výběru nálepek.