@365tipu

TIP#1931: Jak na Instagramu zjistit, kde všude jsem něco komentoval?

Špatná zpráva, tuhle funkčnost Instagram nepodporuje, takže nic takového jednoduše někde v aplikací Instagramu či na webu Instagramu zjistit nemůžete. 

Jde to ale částečně obejít – přes stažení obsahu vašeho účtu (popsané v Jak stáhnout váš účet na Instagramu. A co ve stažených datech najdete?).

Stažený soubor si rozbalte a najděte složku comments – v ní je soubor post_comments kde zjistíte (snad) všechny komentáře (v comments_reported jsou vámi nahlášené komentáře). Moc prakticky použitelné to sice nebude, ale pořád je to lepší než nic.

O data navíc žádáte a dorazí vám i s mnoha hodinovým zpožděním, tohle řešení se tedy nehodí, pokud to chcete dělat nějak často. O možnosti stáhnout se dozvíte v e-mailu na který máte účet registrovaný. Počítejte s tím, že stahovaná data mohou být i poměrně velká (v mém případě 4.4 GB) a budou se stahovat velmi pomalu 

Stažení dat si můžete vyžádat ve dvou formátech. Volte JSON pokud se chcete pokoušet stažená data nějak zpracovávat. HTML si vyberte pokud si je chcete prohlížet.

V praxi vám ale k ničemu nebudou – není tam propojení na příspěvky, jsou to jenom samotné komentáře bez této informace. Jediné co se dozvíte je, na jakém účtu jste komentovali. Ve finále tak nemůžete zjistit kde konkrétně (pod kterým příspěvkem) jste něco komentoval, jen všechny komentáře, které jste kdy napsali.

TIP: Další tipy a triky pro Instagram hledejte v  Návod pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky