TIP#1900: Proč na Instagramu nevidím počet Líbí a zhlédnutí u příspěvků? Jak je skrýt?

Jedna z novinek na Instagramu je možnost skrýt (neukazovat) na vlastním účtu i u cizích účtů počet líbí a počet zhlédnutí u videí. Instagram to vydává za péči o mentální zdraví uživatelů. 

Vypnutí a zapnutí najdete v Nastavení/Settingsy -> Soukromí/Privacy -> Příspěvky/Posts -> Hide Like and View Counts.  Prozatím to tam skutečně je v angličtině i v počeštěném Instagramu. Co navíc, ve vašem účtu to nemusí být dostupné – Instagram to nasazuje postupně. 

Aktivace této volby zajistí, že vy neuvidíte počty líbí/zhlédnutí u cizích příspěvků.

Pokud nechcete ukazovat tato čísla u vlastních příspěvků, tak je to jde udělat při vytváření příspěvku – v Pokročilé nastavení/Advanced Settings při vyplňování textu a dalších informací o příspěvků je možné aktivovat Skrýt počet To se mi líbí a zobrazení u tohoto příspěvku/Hide Like and View Counts on This Post

Můžete to aktivovat/deaktivovat i u již zveřejněného příspěvku – vyvolejte jeho menu (“…” vpravo nahoře) a tam najdete Skrýt počet To se mi líbí. Na tom samém místě je můžete případně znovu zapnout. Žádná možnost pro plošnou aktivaci pro všechny vaše příspěvky k dispozici není.

TIP: Další tipy a triky pro Instagram najdete v ‣ Návod pro Instagram