@365tipu

TIP#790: Jak ukládat (sdílet) fotografii pořízenou na Instagramu do Flickru (a jinam)

Do května 2017 to bylo s propojením Instagram -> Flickr poměrně jednoduché, Instagram přímo umožňoval připojit Flickr a při vkládání fotky na Instagram jste si mohli vybrat sdílení. Tím se fotografie dostala na Flickr. Mohli jste i udělat poté, co jste fotku vložili na Instagram. Na počátku května se ale napojení na Flickr ztratilo (spolu s napojením na FourSquare).

Řešení je snadné: Napojte si Instagram na Flickr pomocí IFTTT – možná ho už tak jako tak používáte pro odesílání fotek na Twitter (Jak dostat fotku z Instagramu na Twitter aby byla vidět? Přes IFTTT!).

Do IFTTT účtu prostě připojíte ještě Flickr a nastavíte si nové Pravidlo/Recept pro přenos nově pořízené fotky na něj. Můžete buď prostě přenést jakoukoliv pořízenou fotku nebo si můžete nastavit pravidlo řídící se hashtagem a ten přidávat do textu pokaždé, když chcete fotku nasdílet.

2017-05-17 14_35_15-Manage Applets - IFTTT.png

Stejně tak si můžete fotografie (ale i pořízená videa) z Instagramu nechat přenést do Dropboxu a na další místa, která podporuje IFTTT. Hodí se to třeba čistě pro zálohování fotek co máte na Instagramu (tady ještě viz Může někdo stáhnout fotku z mého Instagramu? Jak se dá stáhnout fotka z Instagramu?)

V mobilu budete mít samozřejmě fotografii uloženou jak v původní (pokud si to zapnete v Nastavení -> Uložit původní fotky) podobě, tak ve zveřejněné, ale možná se vyplatí mít fotky zálohované ještě někde jinde. Připomenu, že můžete samozřejmě využít Google Photo (Fotky Google) ale pokud jste zvyklí třeba právě na něco jiného, tak cesta přes IFTTT je nejsnazší.

Výhoda řešení přes IFTTT je ta, že můžete tímto způsobem odesílat fotky i na více míst, ať už se jedná o úložiště či sociální sítě. Klasické sdílení z Instagramu (to které fungovalo do května 2017 i pro Flickr) to umělo odeslat jen na pevně daná místa.

Vhodné dodat je to, že IFTTT to dělá přímo a sám, tj. nebude vás to připravovat o FUP využitím datových přenosů. A také nepotřebujete mít IFTTT v telefonu.

TIP: Chcete-li toho o Instagramu zjistit více, tak pokračujte do Instagram pro začátečníky? Máme tu návod pro Instagram, pokud ho postrádáte a co se IFTTT týče, tak do IFTTT a ti další aneb jak automatizovat váš Internet

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky