TIP#759: Jak vytvořit (na Instagramu) příběh z více fotografií?

Je zvláštní jak tak primitivní věc jako Příběhy dělá lidem problémy: Zejména v tom, že nějak ne a ne přijít na to, že do Příběhu můžete dávat další a další fotografie a videa. Jedno jestli přímým vyfocením, nebo nahráním z paměti mobilního telefonu (s omezením, že nesmí být starší 24 hodin). Ale o tom už je řeč v Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories)

Často se ale hlavně ptáte na to, jak vytvořit příběh z více fotografií – tedy opravdu příběh, který bude postupně vyprávět váš příběh tím, že se budou postupně objevovat jedna fotografie za druhou.

Je to jednoduché, především si musíte připravit všechny fotografie, které mají vytvořit ucelený příběh. Buď si je musíte klasicky mobilním telefonem nebo připravit mimo telefon a poté do telefonu nahrát. Fotky si připravujte jako 9:16, takže ideálně 900 px a 1600 px, stačí JPEG a kvalita „90“.

2017-04-06 05.10.54.pngPak už budete jednu fotku po druhé nahrávat do příběhů – to se děje tak, že v Instagramu prostě kliknete vlevo nahoře na přidání do Příběhu, popotáhnete „displej“ nahoru a vyberete si příslušnou fotku. Tu poté můžete upravit podle potřeby a odeslat do příběhu.

Příběhy se přehrávají od nejstarších k nejnovějším – rozdíl oproti klasické timeline, kde nejprve vidíte nejnovější.

A to je celé. Nic víc potřeba není. Tedy až na to, že si musíte pamatovat, že každá vložená fotka (video) zmizí po 24 hodinách, takže vašemu příběhu začnou ubývat fotografie od konce do počáteční fotky. S čímž nic udělat nemůžete.

Můžete si fotografie spojit mimo telefon do videa (viz třebaJak vytvořit video v YouTube z posloupnosti obrázků či screenshotů. Seznamte se s YouTube Video Editorem). Příběhy mají video omezené na 14 sekund, takže pokud se vám s příběhem podaří vejít, máte vyhráno. Případně můžete rozložit na dvě (a více) videí, ale opět budete nahrávat „pozadu“.

TIP: Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled