@365tipu

TIP#759: Jak do Příběhu na Instagramu vložit více fotografií

Je zvláštní jak tak primitivní věc jako Příběhy dělá lidem problémy: Zejména v tom, že nějak ne a ne přijít na to, že do Příběhu můžete dávat další a další fotografie a videa. Jedno jestli přímým vyfocením, nebo nahráním z paměti mobilního telefonu (s omezením, že nesmí být starší 24 hodin). Ale o tom už je řeč v Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories)

Často se ale hlavně ptáte na to, jak vytvořit příběh z více fotografií – tedy opravdu příběh, který bude postupně vyprávět váš příběh tím, že se budou postupně objevovat jedna fotografie za druhou.

Je to jednoduché, především si musíte připravit všechny fotografie, které mají vytvořit ucelený příběh. Buď si je musíte klasicky mobilním telefonem nebo připravit mimo telefon a poté do telefonu nahrát. Fotky si připravujte jako 9:16, takže ideálně 1080 x 1920 px, stačí JPEG a kvalita „90“ (Jaké velikosti fotografií používá Instagram? A jaké jsou ostatní použité obrázky?).

Pak se vydáte vytvářet příběh, otevřete si fotky v mobilu a řeknete, že jich chcete označit víc. Vybírejte v pořadí jak je chcete odeslat a pokračujte do klasického editorů příběhů – vlevo dole budete mít všechny fotky, můžete je postupně upravit/doplnit. Až bude hotovo, tak všechny hromadně odešlete.

Takto jednoduše to jde o dubna 2018 (Instagram nově umožňuje do Příběhů vložit najednou více fotografií a videí) a platí to nejen pro fotky, ale také pro videa. Předtím jste museli postupně vkládat jednu fotku/video po druhé.

Příběhy se přehrávají od nejstarších k nejnovějším – rozdíl oproti klasické timeline, kde nejprve vidíte nejnovější.

A to je celé. Nic víc potřeba není. Tedy až na to, že si musíte pamatovat, že každá vložená fotka (video) zmizí po 24 hodinách, takže vašemu příběhu začnou ubývat fotografie od konce do počáteční fotky. S čímž nic udělat nemůžete.

Můžete si fotografie spojit mimo telefon do videa (viz třebaJak vytvořit video v YouTube z posloupnosti obrázků či screenshotů. Seznamte se s YouTube Video Editorem). Příběhy mají video omezené na 14 sekund, takže pokud se vám s příběhem podaří vejít, máte vyhráno. Případně můžete rozložit na dvě (a více) videí, ale opět budete nahrávat „pozadu“.

TIP: Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky