@365tipu

Jak na Instagramu používat QR kód pro jmenovky (Nametag)?

Na počátku října 2018 Instagram do aplikace přidal jmenovky (v originále Nametag), klasicky další věc okopírovaná od Snapchatu. Nepotřebuje ale  QR kód.

Celé je to poměrně jednoduché, v části kde najdete Nastavení si vytvoříte (a můžete zobrazit) vlastní jmenovku nebo naskenovat jmenovku někoho jiného. Jmenovka je přizpůsobitelná – vaší fotkou s pár přelepkami, v pár barevných podobách nebo použitím emoji – a slouží po naskenování k sledování dotyčného. Jmenovku můžete i sdílet – dostanete je tak třeba do e-mailu, na sociální sítě ale třeba i webové stránky.

Scan je dostupný i při aktivní kameře (swype vpravo a zamíření na jmenovku). Tady ale poznámka – uvádí to Instagram, ale nepodařilo se mi to zreprodukovat (dodatek [23.08.20] – toto zcela určitě nefunguje).

Oznámení novinky viz New Ways to Connect with Friends on Instagram a v napovědě jako Nametag (až se jim to tam podaří přidat).

Bez QR kódu se to obejde – používá se OCR na jméno účtu pod ikonkou Instagramu (ikonka a jméno účtu stačí), Naskenovat tak můžete zkusit i fotku v záhlaví – je to jenom výřez ze jmenovky a bude fungovat.

V srpnu 2020 Instagram změnil „QR kód“ (viz příklad výše) na skutečný QR kód. Byť tak moc nevypadá, ale je konečně běžně čitelný. Doposud byl čitelný pouze v aplikaci Instagramu. Původní kódy je stále možné načíst.

TIP: Další tipy a triky týkající se Instagramu najdete v ‣ Návod pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky