@365tipu

Jak na Instagramu udělat anketu?

Jediná možnost jak na Instagramu udělat Anketu jsou Stories/Příběhy. Musíte vytvořit příspěvek v Příbězích – může to být fotka, nebo prostě něco co je podbarvené a pak přidat „nálepku“ (sticker) pro anketu.

2018-08-03 22.20.04.jpg

Ankety v Příbězích umožňují pouze dvě možnosti a jsou velmi výrazně omezené na pojmenování/popis možností. Určit font a velikost fontu nemůžete, úměrně délce textu se to bude celé měnit. Po odeslání přelepky ji můžete na displeji přemístit, otočit, zmenšit/zvětšit, chová se to jako každý jiný „objekt“ vložený do Příběhu. Můžete přidat i další věcí.

Po odeslání bude vaše Anketa žít 24 hodin a ti co se k ní v Příbězích dostanou mohou hlasovat pro jednu ze dvou možností. Vy budete vidět kolik procent hlasovalo pro který – přímo na okénku příběhu. V statistice Příběhů bude u anketního okénka vidět i kdo hlasoval pro jakou volbu a můžete také výsledky Ankety sdílet –  opět do Příběhů (odkud to případně můžete sdílet do formy klasického příspěvku).

TIP: Hledáte jak vytvářet ankety na jiných sociálních sítích? Podívejte se do Jak na Facebooku vytvořit anketu?  a Jak fungují ankety (hlasování) na Twitteru?

Hodit se určitě bude i ‣ Návod pro Instagram

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky