@365tipu

TIP#072: Nejsnazší cesta k pořízení takového toho zrychleného videa? Aplikace Hyperlapse!

Dneska to prostě bude krátké, je čas si nejenom trochu odpočinout od psaní, ale prostě o tomhle toho nejde víc napsat a já si přesto myslím, že je to hrozně fajn aplikace. Jmenuje se to Hyperlapse, spáchali to ti od Instagramu a zatím to je dostupné (bohužel) pouze pro iOS (iPhone/iPad).

Funguje to tak, že prostě pomocí mobilu či tabletu točíte „normálně“ video. A jakmile točit přestanete, tak vám to nabídne možnost ho „zrychlit“. Můžete si vybrat jak hodně (například pokud to budete chtít na Instagram tak je potřeba si hlídat, aby se to vešlo do těch jeho 16 sekund) a pak to chvíli bude šolíchat a máte v tabletu/mobilu hotové zrychlené video.

Což samozřejmě znamená, že s ním prakticky můžete udělat úplně, ale úplně cokoliv.  K mé vlastní škodě jsem si t ím zatím hrál jenom velmi velmi málo, ale rozhodně to doporučím. Ať už jako zábavu nebo něco využitelného ve firemním marketingu. Bude se vám na tom navíc líbit to, že zvládli velmi dobře stabilizaci, takže výsledek je opravdu hodně povedený.

Ještě dodám, že pokud mě paměť neklame, tak nový iOS8 sám umí točit nějako takové ty „timelapse“ věci, tedy „skoro“ to samé (říkává se tomu také časosběrná videa).

Hyperlapse aplikace samotná jinak neumí nic jiného než natočit, zrychlit, uložit a případně rovnou nasdílet na sociální sítě. Nemá ani žádný přehled natočených videí či možnost vrátit se k natočenému videu.

A příklad na závěr. Jeden z mnoha, co je k nalezení na YouTube

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=8jh9tMObvAc]

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky