TIP#006: Instagram, Prisma, Boomerang či Hyperlapse jsou dobré nástroje na fotografie i videa, nejenom sociální sítě

Možná nebudete úplně chápat, proč byste si k Facebooku či Twitteru měli pořídit další sociální sít. Jedna bohatě stačí (na sociální šílence mého typu se samozřejmě nekoukejte jako na vhodný příklad) a další potřeba nejsou. Je ale možná dobré vědět, že Instagram je užitečný i pro fotografování a točení krátkých videí (do 60 sekund).

Podobně bylo možné použít třeba Vine (ještě kratší videa, byla to mimochodem aplikace od Twitteru ale v listopadu 2016 byla Twitterem zrušena).

Instagram nemusíte používat jako další sociální síť, stačí využít možnosti třeba právě pro fotografování – fotografie pořízené přes Instagram prostě na pár kliknutí vypadají lépe, než kdybyste se s nimi měli trápit v nějakém grafickém programu. Navíc je odtamtud můžete přímo sdílet na sítě co používáte. A samozřejmě, nahrávat na blog nebo kamkoliv jinam.

persicope-screenshot

Twitter na počátku roku 2015 spustil Periscope – www.periscope.tv. Slouží přímo k v živému vysílání a je to hodně povedená aplikace (měl konkurenci v podobě Meerkat – meerkatapp.co, ale té se nedařilo a už není).

To co v Periscope vysíláte můžete uložit a nahrát kamkoliv jinam, ať už na YouTube či Facebook. O Periscopu a dalších podobných ale viz Jaké mobilní aplikace použít pro live streaming videa?

Další užitečné nástroje  najdete v podobě  Hyperlapse (točí „zrychlená“ časosběrná videa, timelapse, videa a patří k Instagramu a bohužel existuje jenom pro iOS) nebo Boomerang (Android, iOS) pro vytvoření velmi krátkého video smyčky (natočí se deset snímků a vytvořené 16 sekundové video je bude přehrávat dopředu a dozadu stále dokola).

2016-11-13 08_02_46-Start.png

Prisma (Android, iOS) původně umožňující velmi zajímavé filtry jenom na fotografie umí i videa. Další příležitost jak čas od času udělat obsah pestřejší.

TIP:Periscope? Meerkat? Pár postřehů k novým „live-streaming“ aplikacím. Ale hlavně trochu návod k Periscope je prozatím nepříliš uspořádaná řada postřehů právě k Periscope. Časem se z tohoto souhrnu určitě stane zdejší tip. V Jaké mobilní aplikace použít pro live streaming videa? najdete další aplikace umožňující live streaming.