@365tipu

TIP#1362: Jak na Instagram Stories přidat hudbu

Příběhy (Stories) na Instagramu řeší rozsáhlejší tip v Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories) a je nutné vědět, že nikde jinde nenajdete tolik nově přidávaných funkčností, jako právě tady. Pro Facebook (který Instagram vlastní) jsou Příběhy tou nejdůležitější a nejúspěšnější věci a odpovídá tomu i pozornost jim věnovaná.

Přidání hudby do Stories je jedna z velmi často poptávaných věcí a už někdy od druhé poloviny roku 2018 to je možné velmi jednoduše – pokud vám tedy nevadí, že si vyberete z hudby, kterou vám nabídne samotný Instagram.

1) Přelepka s hudbou (Music) je první ze způsobů jak přidat hudbu k prakticky jakémukoliv snímku v Příbězích – začnete vytvořením okénka příběhu (fotky či video) a pak nahoře klikněte na ikonku pro nálepky (přelepky/stickers) a vyberte nálepku Hudba/Music. Zobrazí se katalog dostupné hudby s možnostmi různých výběrů. Vyberte si skladbu a poté můžete vybrat jaká část ze skladby se bude hrát (délka hraní od pěti do 15 sekund u fotografie, u videa podle délky videa)  a jakmile jste spokojení, klikněte vpravo nahoře na zaškrtávátko pro pokračování. Poklepem na přelepku ještě můžete vybrat jeden ze tří vzhled a změnit polohu/zobrazení/velikost přelepky.

Na okénku v Příbězích vždy zůstane přelepka s hudbou – přehrávat se bude automaticky pořád dokola, ti co sledují váš příběh nemusí nic dělat.

2) Přidání předem je druhá možnost – příběh začnete tvořit tak, že dole popojedete vlevo na Music/Hudba – tím se vám nejprve zobrazí možnost najít hudbu – pak budete moci pořídit fotku nebo video a navíc máte možnost (pár symbolů nad spouští) vybrat efekty (Pulz, Záře, Vintage, Videorekordér a Závada). Výběr části skladby je dostupný pod ikonkou vpravo. Po vyfocení/natočení se ale stejně na konečném obrázku či videu objeví nálepka (a odstranit ji není možné).

Důležitá poznámka – screenshoty jsou z Androidu, na iOSu to vypadá trochu jinak a některé funkčnosti jsou tam jinak případně tam vůbec nejsou. V čase se to navíc dost mění.

TIP: Nálepku můžete u video políčka umístit do specifické části videa.

3) Vlastní hudbu můžete do Příběhů (ale i do klasického příspěvku) přidat jedině jako předem připravené video, které bude mít odpovídající zvukovou stopu. Pamatujte na to, že vám může Facebook příběh/příspěvek smazat, pokud zjistí, že jste nahráli autorsky chráněnou hudbu.

4) Poslední možnost je využít Hudbu z aplikací jako je Spotify, SoundCloud a Shazam – musíte mít tyto aplikace v mobilu a začít v nich výběrem hudby a poté přes klasické Sdílení/Share můžete hudbu „odeslat“ do Instagramu (do Stories).

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje další tipy a triky co pomohou s tím jak využít Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky