TIP#1575: Jak na iPhone spojit rozdělená videa z Instagram Stories do jednoho

Videa pro Instagram Stories (Příběhy) se natáčejí tak, že prostě držíte spoušť a Instagram vytváří max 15 sekundová videa. Po natočení je můžete všechny odeslat do Příběhu a neřešíte kolik jich je – v telefonu se vám ale uloží několik 15 sekundových videí (poslední může být o něco kratší) a možná je budete chtít spojit do jednoho delšího a použít jinde (na Facebooku, TikToku, Twitteru, atd). Jak na to?

Nejjednodušší cesta je otevřít iMovie, vytvořit nový projekt a vtáhnout všechny videa – automaticky se vám spojí.

Budete ale muset ještě otočit všechny díly videa o devadesát stupňů pokud nechcete aby výsledkem bylo ořezané video s černými okraji (stačí pomoci dvou prstů pootočit potřebným směrem)  a nezapomenout to udělat u každé z částí). Vyplatí se i odstranit přechody – na ty stačí kliknout a zvolit první nabízenou variantu (tedy bez přechodu).

Z iMovie si video klasicky uložte do telefonu (zvolte 720 p).

budete tam ale mít portrait (na výšku) video uložena jako klasické landscape (na šířku video) – musíte ho tedy ještě otočit – to umí klasický nastroj na práci s fotkami a videi. Stačí otevřít video a přes Edit vpravo nahoře zahájit úpravy a pomoci symbolu pro ořez a otáčení (dole vedle Done) se dostat k otáčení o devadesát stupňů (vlevo nahoře).

Výsledek je spojení původně oddělených videí natočených Instagramem opět v podobě na výšku.Takovéto videu už můžete snadno nahrát na Twitter, Facebook či Tiktok. Pozor pokud budete čerstvě otočené video chtít přímo sdílet tak se velmi pravděpodobně neprojeví změna a v aplikaci uvidíte původní neotočené. Jděte spíše do aplikace a tam vytvořte nový příspěvek.

iMovie aplikace je dostupná zdarma a pokud ji v telefonu nemáte, stačí nainstalovat z App Store (můžete používat pochopitelně i na iPadu). Videa si můžete v iMovie uchovávat jako jednotlivé projekty nebo je po uložení smazat pro úsporu místa.

Novější verzi skoro téhož najdete v Jak na iPhone či iPadu spojit více videí do jednoho

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují kupu tipů a triků pro iPhone, iPad i Apple Watch