@365tipu

TIP#415: Proč mne na Instagramu sledují či dávají líbí divné účty? A co s tím dělat

Pokud ve zvládání Instagramu (máme tu návod na Instagram, nezapomeňte) postoupíte do vyšší úrovně zvládání hashtagů, tak velmi rychle zjistíte podivnou věc. Začínají vás sledovat na první pohled podivné účty, plné spamu, nabídek na opatřování sledujících. A pokud už vás nesledují, tak vám usilovně dávají Líbí (srdíčka) na fotografie. V tom ještě otravnějším případě vám píší komentáře s nabídkami na opatření sledujících.

Poznat je není těžké, mívají v názvu naznačeno, že jde o sledující (followers) a když se podíváte na účet, tak je plný „fotek“, které jsou reklamou na jejich služby. Pokud vám píší do komentářů k fotce, tak je to už zcela jasné. A nutno dodat, poměrně otravné.

2016-02-17 16.01.17.png

Falešné/spamovací účty coby sledující jsou v zásadě neškodná záležitost, ale pokud chcete mít čistý štít a nezkreslená čísla, tak je dobré se jich zbavovat. Což se dělá stejně jako všude jinde – přejdete na daný účet a v menu účtu ho můžete buď jenom zablokovat nebo, ideálně, provést nahlášení účtu pro spam (celého účtu, neřešte jednotlivé fotky). Nahlášením je účet zároveň zablokován a zmizí ze sledujících.

Kdo vás sleduje se budete dozvídat průběžně v části „Aktivita“ (upozorněních), kterou byste tak jako tak měli průběžně kontrolovat. Dozvíte se tam i o  nových komentářích. Na seznam sledujících se můžete podívat z vašeho profilu pod „sledující“ v horní části.

2016-02-19 06.38.28.png

2016-02-19 06.38.34.png
Zde můžete pokračovat druhou z možností, nahlásit celý účet. A po objevení dalších dvou možností je to opět ta spodní. 

2016-02-19 06.38.41.png

2016-02-19 06.38.48.png
A  tady už můžete vybrat přímo spam, případně první možnost, je totiž asi dost jedno co to je. 

Falešné/spamovací účty dávající Líbí na vaše fotografie jsou jenom otravné, ale je jasné, že pokud sledujete výkon, tak vám zkreslují počty Líbí. Postup je stejný, přejdete na účet a zablokujete ho (ideálně nahlásíte).

Komentáře od falešných účtů jsou hodně nepříjemné, bývají navíc velmi často hodně agresivní. Můžete použít výše popsané, tedy rovnou nahlásit (a tím i zablokovat) účet pro spam. Lepší cesta pochopitelně je, že nahlásíte samotný komentáře. V mobilním telefon si otevřete komentáře a chvíli podržte prst na komentáři, objeví se menu kde je možné komentáře smazat, ale hlavně také nahlásit (buď jako spam/podovd nebo urážlivý obsah).

2016-02-19 06.25.58.png

Jak na vás vlastně tihle šmejdi přijdou?

Celé tohle funguje většinou zcela automaticky a vyhnotu se tomu lze jedině tak, že budete ignorovat hashtagy (což je ale zásadní problém, protože nikdo nebude schopen objevit vaše fotky). Čím používanější hashtag umístíte ke své fotce, tím spíše si vás spamující účty najdou a pokusí se vám ukázat v plné kráse.

Budete-li se divit, proč s nimi nic Instagram nedělá, tak je to taková ta klasika, Instagram nedělá nic i s dalško horšími věcmi. Co navíc, už pár let patří Facebooku a většina aktivit spojených s nahlašováním a rušením účtů byla převedena na stejný outsourcing jako u Facebooku. A nic dobrého od toho očekávat nemůžete.

Což moc neřešte, jen si prostě pamatujte, že šmejdy co vás spamují a obtěžují je vhodné nahlásit, čímž je zablokujete a zbavíte se jejich dalšího obtěžování. Co se s ními dál stane už není podstatné.

2016-02-15 08.07.28.png

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky