@365tipu

TIP#1132: Jak synchronizovat kontakty z Instagramu do Messengeru. A proč to nedělat

Instagram patří Facebooku, Messenger samozřejmě také, takže není divu, že se Facebook velmi snaží aby mohl identifikovat uživatele Instagramu i na Facebooku. Umožňuje mu to vylepšit jejich inzertní profily. Takže pokud nechcete aby Facebook propojil váš účet na Instagramu s vaším účtem na Facebooku, tak rozhodně nesynchronizujte kontakty z Instagramu do Messengeru.

Myslete i na to, že případná synchronizace se netýká jenom vás, synchronizace ovlivní i propojení vašeho účtu na další účty na Facebooku – ten totiž využije vazby z Instagramu pro doplnění vazeb na Facebooku. A rázem tak bude vědět, že máte i další „přátele“, než ty, které jste si odsouhlasili na Facebooku.

Třetí nežádoucí efekt je ten, že synchronizace Instagramu a Messenger propojit soukromé zprávy na obou. Až tak dalece, že ti s kterými se v Messengeru bavíte budou vědět, kdo jste na Instagramu.

2018-07-20 07.36.01.png

Pokud ale přesto toužíte po synchronizaci, tak ji najdete v Messengeru. Stačí kliknout na vaši profilovku (vpravo nahoře), vybrat People/Lidé a poté Sync Instagram Account/Synchronizovat instagramový účet.

2018-07-20 07.37.01.png

TIP: V Jak nastavit soukromí na Instagramu? je přehled všeho co můžete (a měli byste) udělat pro lepší nastavení vašeho Instagramu

Na stejném místě je i synchronizace s kontakty v telefonu, což je rovněž něco, k čemu je vhodní přistupovat velmi obezřetně. V obou případech jde o stálou synchronizaci, ne pouze jednorázovou.

Pokud máte synchronizaci aktivní, tak ji můžete vypnout. Nic to ale na už provedených synchronizacích nezmění, Facebooku už vše potřebné získal a bude to využívat (v řadě případů spíše zneužívat).

TIP: Instagramu se týká množství tipů v ‣ Návod pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky