Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/25398/365tipu_cz/www/wp-content/themes/twentyfifteen/functions.php on line 538
@365tipu

TIP#474: Jak snadno z mobilu používaného pro sociální marketing dostat fotky a další obsah?

V předchozím tipu (Jak z konference posílat foto, video i texty na více sociálních kanálů?) jste se mohli naučit, že stačí na mobilní telefon (co nemusí mít ani SIMku, vystačí si s WiFi nebo použijete mobilní připojení v jiném zařízení) přidat Instagram a s pomocí napojení na další sociální sítě a za velké pomoci IFTTTu ho můžete využít třeba pro „živé zpravodajství“, třeba, z konference. Pro něčem takovém, vám ještě v mobilu zůstane spousta fotografií a videí. Ty jste sice odeslali na sociální sítě, ale možná je chcete snadno dostat do počítače.

Pro tohle doporučím jednoduché řešení v podobě té, že si do onoho mobilního zařízení přidáte váš oblíbený software pro cloudové úložiště. V tomto  případě to bude Dropbox, ale může to být klidně Box.net či OneDrive, ale můžete se spolehnout i na Google Drive  (viz Velký přehled cloudových úložišť). Osobně ale prostě dávám přednost Dropboxu, takže si to vysvětlíme na něm. A cloudovou službu proto, že rovnou zajistí případnou dostupnost pro další členy týmu či další lidi a bude stále synchronizovat obsah (tam i dle potřeby zpět), což vám připojení k počítači a stažení fotek nezajísti.

Pokud jste nastavili Instagram tak aby ukládal i původní fotku, tak budete mít v mobilu (a následně v počítači) jak originál, tak fotku vloženou na Instagram, tedy tu co prošla filtrací a úpravami.

Přidejte si Dropbox, nastavte a je to

2016-04-18 05.30.38.pngDropbox si klasicky stáhnete z Google Play či App Store a máte dvě možnosti – založení nového účtu (což můžete udělat pod e-mailem, který jste už použili pro založení Instagramu) nebo si do zařízení připojit váš obvyklý Dropbox. To druhé bude mé řešení, protože fotky z nového zařízení chci dostat do Dropboxu, který už používám (na počítači, na notebooku, na tabletu s Windows 10, na iPadu, v mobilním telefonu).

TIP: S pomoci IFTTT by také bylo možné si nastavit, že každá pořízená fotka se nahraje i na Dropbox. Ale tohle je už zbytečné svěřovat oklikou IFTTTu, když je to možné nechat na přímo. Ale může se to hodit, pokud fotky chcete odesílat ještě někam jinam a nemuset nic řešit.

Po instalaci spustíte Dropbox a přihlásíte s existujícím účtem a zapnete „Camera upload“ a necháte zapnutá i videa. Protože i ty chcete přenášet. A Dropbox se už postará, že vše co na tomto zařízení vyfotíte, bude přeneseno „do cloudu“. A jak už bylo naznačeno výše, bude to dělat i v budoucnu. Pokud máte mobilní datové připojení, tak můžete synchronizaci omezit jenom pro připojení přes WiFi, což je docela dobrý nápad.

2016-04-18 05.29.44.pngDalší výhoda je, že pokud budete chtít (jako já) použít toto zařízení i pro nějaké screenshoty, tak i tady Dropbox udělá totéž – vše vám přenese do obvyklého místa, se kterým jste zvyklí pracovat. Stejně tak můžete Dropbox použít i pro dostávání dalšího obsahu z tohoto „pracovního“ mobilu, ale také to jde použít opačně, cokoliv budete mít v Dropboxu, snadno dostanete do mobilu.

TIP: Pokud byste se vydali cestou samostatného (nového) účtu v Dropboxu, tak by bylo snadné tam přenesené soubory dostat do vašeho klasického – stačilo by nasdílet složku z nového Dropboxu do vašeho klasického. Mělo by to nakonec i výhodu v tom, že byste si ji mohli ve svém klasickém Dropboxu odlišit. Je na vás, které řešení vám bude víc vyhovovat.

Poznámka: Výše popsané samozřejmě předpokládá, že si Dropox pořídíte (nebo již máte) také do počítače (či počítačů). Tam se totiž soubory nahrané z mobilu budou automaticky synchronizovat a budete je mít přístupné vlastně „skoro“ okamžitě (tedy „skoro“ bude záviset na rychlosti internetových připojení a množství souborů).

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky