Stává se to zcela běžně. Chcete vytvořit novou skupinu karet v Safari na iPadu a místo kýženého výsledku se vám vše otevřené ztratí. Letitá chyba, kterou Apple stále nechce opravit. Nebo karty sami omylem zavřete a potřebujete je obnovit.
V Chrome a jinde je zcela běžně toto řešitelné přímo funkcí Otevři všechny zavřené karty/Reopen all closed tabs. Jenže tady jsme v Safari a u Apple, které běžně má roky zpoždění v zavádění důležitých věcí. Takže Safari tohle prostě neumí. Nebo, lépe řečeno, ono to částečně umí, ale není to ani snadno dostupné.
Klávesnice
První řešení je, že si k iPadu připojíte klávesnici a použijete obvyklou Cmd+Shift+T klávesovou zkratku. Ta tedy obnovuje pouze poslední zavřené, takže ji budete muset mačkat opakovaně, ale je to lepší, než přijít o všechno. Nebo, alespoň, skoro všechno. Fungovat by to asi mělo i na iPhone.
“+” aneb nová karta
Druhý možnost je podržet prst na “+” (knoflík pro novou kartu) – najdete tam zavřené karty a můžete je jednu po druhé obnovit. Na iPhone je to trochu složitější, musíte se dostat do Tab View (ikona dvou překrývajících se čtverečků) a tam najdete “+”. Opět to ale musíte dělat jednotlivě, nejde je obnovit všechny.

Mimochodem, tato možnost v Chrome nefunguje.
Historie
Třetí cesta je využít Historii a funguje univerzálně na všech prohlížečích i na jiných platformách – ta je poněkud zmateně dostupná jenom v Záložky/Bookmarks. Na iPadu je to ikona v pravém horním rohu co nevypadá jako kniha, na iPhone to je ikona vpravo dole co vypadá jako kniha.

Pak na iPadu vyberte Historie (na iPhone ikonku hodin). Získáte klasický přístup k tomu kde jste na Internetu byli za mnoho dní zpět a můžete odtud otevřít něco z minulosti. A je tam možné i hledat. Obnovit více je ale časově poněkud náročné, ale pořád lepší než nic.
Chrome
V Chrome je vše poněkud snadnější. Vyvolejte menu (… vpravo nahoře), posuňte pás ikon až na Nedávno použité karty/Recent Tabs a můžete obnovit – bohužel ale opět ne vše nedávno zavřené, tak jak je to možné na počítači. Musíte jednu po druhé.

Případně si můžete zobrazit Historii a otevírat ještě starší odtamtud – History/Historie je až na konci puhu ikonek.
Na iPhone to funguje stejně, jen “…” možná máte dole vpravo a neznámo proč je tam History/Historie přímo jako jedna z ikon k výběru hned na samém počátku.

Další tipy týkající se iPadu
-
TIP#1815: Jak na mobilním telefonu napsat zavináč? A vůbec různé další podivné znaky
Máme tu už Jak na počítači napsat zavináč a je tedy vhodné to doplnit i o mobilní variantu. Čas od času na to totiž narážím, lidé neví kde na mobilní klávesnici (telefonu…
-
TIP#1757: Co to na iPhone znamená „Network Provider Settings Updated“ a mám to odsouhlasit?
Právě to proběhlo, pokud jste u T-Mobile. Na displeji telefonu se objeví „Network Provider Settings Updated“ možnost Teď ne/Not now nebo Aktualizovat/Update. V některých verzích iOSu to může být „Carrier Settings Update“. …
-
TIP#1755: Jak na iPhone/iPadu používat nerušit (do not disturb) a proč to volajícím zavěšuje?
Do not disturb (nerušit, DND) je zásadní funkce (nejen) mobilních telefonů. Umožňuje je přepnout do režimu, kdy nebudou rušit s upozorněními (a tím ani SMS) ani voláním a co hlavně, nebudou pípat…
-
Co je nového v iPad OS 14 pro iPad
Apple udržuje dvě stále se vzdalující verze iOSu a od doby vzniku samostatného iPad OS je nutné velmi sledovat rozdíly. V Co je nového v iOS 14 najdete sice většinu novinek platících…
-
TIP#1724: Co je nového v iOS 14 pro iPhone a iPad. Kompletní přehled
iOS 14 (a iPad OS 14 pro iPad) přichází s několika velmi zajímavými novinkami, ale jak už to tak poslední roky u Apple je běžné, některé změny jsou nešťastné, nefunkční a nedotažené.…
-
TIP#1718: Vyplatí se Apple One? Co v Apple One najdete? A proč nemůžete mít Premiere variantu?
Apple v září uvedlo Apple One – spojení několika předplatných za jednu měsíční částku. Má tři podoby (osobní, rodinnou a prémiovou) a než se rozhodnete změnit co u Apple platíte, tak je…
-
TIP#1708: Kde a jak v iPhone, iPadu a Mac/MacBooku najdu uložená hesla?
Zapomněli jste přihlašovací údaje k nějakému webu či aplikaci? Nezoufejte, velmi často je můžete najít ve vašem telefonu či počítači. Pokud nepoužíváte důsledně Správce hesel (LastPass a další) tak je pár dalších…
-
TIP#1703: Jak mezi iPhone, iPadem, Mac počítačem a Windows či Androidem přenést webovou adresu (URL)
Máte na Mac Booku či Windows otevřenou nějakou webovou stránku a chcete si ji otevřít i na iPhone či Androidu? Hodně častá situace, jedno ve kterém směru. Může to být článek, odkaz…
-
TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad
Před pár dny jsem se pár týdnů snažil o prodej starého iPadu Mini z roku 2013. Zachovalý, baterie stále velmi dobře držela, nepoškozený, včetně dobrého ochranného obalu. Byla to zajímavá zkušenost, protože…
-
TIP#1697: Jak do iPhone či iPadu dostat vlastní videa?
Pořídili jste si iPad či iPhone a chcete dětem (například) při dlouhé cestě autem umožnit dívat se na jejich oblíbené pohádky, které máte v počítači jako video soubor? U Apple není nic…
-
TIP#1686: Jak na iPhone/iPadu přidávat zkratky (Shortcuts) odjinud než z Galerie?
Zkratky (Shortcuts) na iOSu/iPadOSu jsou velmi užitečné pomůcky pro automatizaci a zjednodušování věcí. Většinou je najdete v Galerii zkratek a jejich přidání nic nebrání. Pokud ale najdete nějakou zkratku na Internetu a…
-
TIP#1685: Jak připravit iPhone, iPad či iPod touch k prodeji?
Máte starší iPhone, iPad či iPod touch a chcete ho prodat? Jako s každým mobilním zařízením je potřeba smazat obsah, uvést do výchozího (továrního) nastavení. Ale protože jsme u Apple, je ještě…
-
TIP#1683: Jak využít iPhone/iPad jako kameru pro Mac Book/Mac a Windows
Možná si říkáte proč něco takového dělat. Mac Book má přece vlastní kameru, k Mac počítači si můžete pořídit USB kameru a používat tu. iPhone ale nejspíš máte kdykoliv po ruce a…
-
TIP#1680: Jak na iPhone či iPadu vytvořit ZIP s fotografiemi
Když jsem psal tip Jak na iPhone či iPadu vytvořit ZIP soubor (budete ho tak jako tak potřebovat), tak jsem narazil na to, že čas od času je potřeba zabalit fotky do…
-
TIP#1676: Jak na iPhone či iPadu vytvořit ZIP soubor
V tipu o tom jak otevřít ZIP souboru na iOSu se ukázalo, že se objevuje klasický přístup Apple v podobě komplikování těch nejjednodušších věcí. Od iOS 11 se to sice zlepšilo (v…
Další tipy týkající se iPhone
-
App Switcher slouží k přepínání i zavření aplikace na iOSu (iPhone, iPad)
App Switcher (Přepínání aplikací) na iPhone či iPadu určitě znáte. v iOS 11 se dočkal změny (vyvolával se tažením odspodu a byl spojení s Ovládacím Centrem) a v iOS 12 přišla změna…
-
Jak zjistím co mi na iPhone či iPadu požírá baterii?
iOS 12 přinesl nějaké mírné změny v Nastavení/Settings -> Baterie/Battery. Stále je tam možné zapnout procenta v zobrazení zbývající kapacity (nahoře v „liště“), ale informace o spotřebě jsou poněkud detailnější. Hlavně třeba…
-
Ovládací Centrum v iOS 12 se vyvolává jinak a jsou v něm novinky. Třeba přidání čtečky QR kódů
iOS 12 přinesl zásadní změnu ve vyvolávání Ovládacího centra (Control center) – „konečně“ se sjednocuje s ovládáním iPhone X, takže Control Center vyvoláte (na všech iPadech a na iPhone co nemají Home…
-
Jak zjistím kolik mobilních dat spotřebovávají aplikace na iPhone či iPadu?
Další z mírných změn v iOS 12 je tu. V Settings -> Cellurar data je (a už dříve bylo, nově je to trochu rozšířené) možné se podívat na to, kolik mobilních data…
-
Upozornění (notifikace) v iOS 12 jsou konečně lépe použitelné a méně otravné
Apple dlouhodobě přímo válčí s vytvořením použitelného systému notifikací a v novém iOS 12 to vypadá, že se přeci jen podařilo zamířit trochu lepším směrem než doposud. Každopádně stále platí, že čím…
-
Nové a výrazně aktualizované aplikace v iOS 12: Books, Voice Memos, Stocks, Measure a další
Září 2018 přineslo novou „plnou“ verzi iOSu. Dvanáctý mobilní operační systém od Apple přinesl výrazné zrychlení, změny v ovládání, sledování toho jestli náhodou moc času netrávíte na mobilu a řadu dalších věcí.…
-
TIP#1166: Jak nastavit soukromí v mobilním telefonu či tabletu? Jak si chránit mobilní zařízení?
Když už jsme u té série tipů „jak nastavit soukromí“, tak je čas na body týkající se mobilních zařízení – zejména telefonů, ale platí i pro tablety (Android a iOS jsou v…
-
TIP#1105: Jak vybrat kanál pro WiFi?
Už v Jak zjistím na jaký kanál dát WiFi? Jak se podívám na WiFi okolo? byla řeč o tom, že WiFi má takovou jednu nepříjemnou vlastnost – používá kanály (frekvence) na kterých komunikují…
-
TIP#1015: Jak aktualizovat iPhone, iPad (iOS)?
iOS (iPhone, iPad a iPod zařízení) se zpravidla stará o aktualizací sám, pokud se objeví nová verze, tak vám nabídne možnost aktualizovat. Ne vždy to bývá rozumné, dost často bývají „nulté“ nové…
-
TIP#1011: Nákupní rádce: Na co hledět při koupi tabletu? Proč nekupovat levné hračky a proč si pořídit Apple iPad
Jsem domovem ve Windows, mám velký počítač s Windows, mám notebook s Windows (viz Jaký je ultrabook ASUS ZenBook UX430UN-GV057R). V telefonech jsem Androidový a dlouhé roky jsem pořizoval čisté Androidy, poslední dva…
-
TIP#982: Jak si opatřit HBO GO (a HBO vůbec) a jak se na tamní filmy a seriály dá dívat?
Když už máme ten rok 2018, tak prozradím jednu zásadní dobrou zprávu, HBO GO si můžete už pořídit přímo od českého HBO. Konečně došlo k dlouho žádanému a prostě si na hbogo.cz…
-
iOS 11.2 přinesl do iPhone a iPadu nové Apple Pay, co byste měli vědět
Urychleně vypuštěný iOS 11.2 poněkud předčasně zpřístupnil i Apple Pay pro vlastníky iPadů i iPhone. Což přineslo jednu nepříjemnost a pár věcé, které byste měli vědět. Související příspěvky TIP#1719: Mám si pořídit…
-
TIP#941: Schopná malá Xiaomi Mijia Camera Mini 4K Action za sympatickou cenu (recenze)
Na GearBest.com si můžete snadno (i do Česka) opatřit Xiaomi Mijia Camera Mini 4K 30fps Action Camera – BLACK – jednu z různorodých variant kamer od Xiaomi (existuje i v řadě Xiaomi…
-
Jak v iOS 11 vypnout iCloud?
Chcete zamezit tomu, aby váš iPhone či iPad nahrával věci k Apple do iCloudu? Dobrá zpráva je, že to jde udělat. Špatná zpráva je, že je to obtížné a co navíc, některé…