Jak zjistím kolik mobilních dat spotřebovávají aplikace na iPhone či iPadu?

Další z mírných změn v iOS 12 je tu. V Settings -> Cellurar data je (a už dříve bylo, nově je to trochu rozšířené) možné se podívat na to, kolik mobilních data spotřebovávají nainstalované aplikace a také kolik systém (a jeho jednotlivé části).

U jednotlivých aplikací (seznam je utříděný podle objemu využitých dat) můžete vypnout možnost využití mobilních dat. Aplikace pak bude na Internet přistupovat pouze na WiFi.

2018-09-21 07.43.03.png

Pokud jste byli mimo Česko a využívali roaming, tak se dozvíte i kolik dat proteklo v roamingovém režimu.

U systému a systémových funkcí (System Services) toto udělat nejde, ale může to být velmi zajímavý pohled. Kdo by to řekl, že největším žroutem dat jsou „Time & Location“?

2018-09-21 07.43.10.png

Nezapomeňte, objem dat je za období „od posledního resetu“. Vynulovat počítadlo je možné na konci seznamu aplikací. Nejpraktičtější je vynulovat v okamžiku, kdy se vám resetnul FUP a podívat se na vývoj po měsíci, budete tak mít nejlepší srovnání a zjistíte, jestli se vejdete do FUP nebo nevejdete. Ostatně viz Jak na iPhone/iPadu nastavit zúčtovací období pro mobilní data a jak hlídat čerpání (FUP)

Resetnout se hodí i v okamžiku, kdy míříte do zahraničí a chcete mít kontrolu kolik mobilních roamingových dat budete čerpat.

TIP: Jak ušetřit na Androidu FUP?  se vlastně netýká jenom Androidu, je tam řada obecně platných tipů. Pro iPhone/iPad totéž najdete v Jak na iPhone šetřit mobilní data? Co dělat když nemáte neomezený Internet?

Další tipy týkající se iOS 12

TIP: Zdejší 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují množství užitečných tipů pro iOS