@365tipu

Jak na iPhone/iPadu stáhnout aplikace větší než 200 MB přes mobilní připojení?

Apple v iOSu/iPadOSu komplikuje stahování velkých aplikací z App Store přes mobilní připojení a očekává, že se připojíte někde k Wi-Fi a stáhnete tam. Důvodem je, že vaše mobilní připojení může být zpoplatněné nebo má FUP a velké aplikace by mohly přinést dost nepříznivé dopady.

Pokud máte neomezený mobilní Internet tak ale nic nebrání abyste stahovali přímo. Jděte do Nastavení/Settings -> App Store -> Stahování aplikací/App Downloads.

Tam si můžete vybrat mezi Povolit vždy/Always Allow, Zeptat se nad 200 MB/Ask if over 200 MB a Vždy se zeptat/Always Ask. Výchozí nastavení je každopádně Zeptat se nad 200 MB – což znamená, že se App Store zeptá zda chcete stáhnout něco velkého, pokud jste na mobilním připojení.

TIP: Jak na iPhone šetřit mobilní data? Co dělat když nemáte neomezený Internet?

Výše popsané ale neplatí pro iOS před verzí 13. Teprve od iOS 13 je možné velké aplikace nechat stáhnout i přes mobilní data, dříve to bylo natvrdo zakázáno.

Na tom samém místě máte mimochodem i možnost vypnout automatické stahování aplikací pokud jste na mobilních datech. Osobně právě toto vypínám a nechávám iPhone/iPad ať se aktualizují na Wi-Fi.

Vypnuté je nakonec i Automatické stahování aplikací jako takových – to zajistí to, že když si na iPhone pořídíte nějakou aplikaci, tak se vám automaticky nenainstaluje i na iPad (a opačně). Řeč o tom už byla v Jak zastavit automatické stahování nových aplikací na více iOS zařízeních?

TIP: Další tipy a triky pro iPhone či iPad najdete v  Jak na iPhone/iPad

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky