@365tipu

TIP#1612: Jak na iPhone/iPadu nastavit zúčtovací období pro mobilní data a jak hlídat čerpání (FUP)

Nejprve tu špatnou zprávu. Zúčtovací období na iPhone/iPadu nastavit není možné. Tedy to na co jste možná zvykli z Androidu, tedy že si nastavíte sledování spotřeby mobilních dat (například) od každého patnáctého dne v měsíci, tak to Apple stále neumí.

Jediné co můžete dělat je jít do Nastavení/Settings -> Mobilní data/Mobile data a zcela dole najít Resetovat statistiky/Reset statistics a pokaždé v potřebný den tam sledování spotřeby dat resetovat. Můžete si dat do kalendáře upozornění. Vážně. Prostě Apple.

Na stejném místě pak můžete sledovat spotřebu dat, ale opět to musíte dělat ručně, nejde nastavit jaký limit (FUP) máte a telefon ani tablet vás nebude varovat pokud se blížíte limitu.

TIP:  Jak na iPhone šetřit mobilní data? Co dělat když nemáte neomezený Internet? Co dělat, když (zejména) dítěti nestačí mobilní data (FUP) na měsíc? poradí jak řešit problém s mobilními daty. iPhone jich spotřebovává až dvakrát tolik co Android. Pro ten se můžete podívat do Jak ušetřit na Androidu FUP?

Můžete zde i jednotlivým aplikacím znemožňovat využívat mobilní dat a podívat se kolik která  už spotřebovala (řešili jsme to už v Jak zjistím kolik mobilních dat spotřebovávají aplikace na iPhone či iPadu?

x-20200509_060248000_iOS.jpg

Dobré je vypnout funkci Assistent Wi-Fi – což se celkem vyplatí, protože jde o nepříliš chytrý nápad Apple co při slabé Wi-Fi automaticky použije mobilní data. Bez varování. Navíc výchozí nastavení je „zapnuto“. Takže pokud nemáte neomezený mobilní Internet, tohle vypněte.

TIP: Zdejší 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují množství užitečných tipů pro iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky