@365tipu

TIP#2047: Jak zamezit Apple Music (a dalším aplikacím) využívat mobilní datové připojení 

Drobnost, ale důležitá. Pokud používáte Apple Music a nemáte na iPhone neomezené mobilní připojení, tak se lehce může stát, že to bude právě Apple Music kdo vás připraví o měsíční dávku dat (FUP). Nebo možná ne vás, ale vaše děti. 

Apple Music aplikaci můžete nastavit aby nečerpala mobilní data. V Nastavení/Settings -> Hudba/Music -> Mobilní data/Cellular Data

Podobné možnosti nastavení najdete i v dalších aplikacích – Apple TV umožňuje vypnout mobilní data zvlášť pro streamování a stahování. Knihy/Books pro stahování, atd. 

V Nastavení/Settings -> Mobilní data/Cellular Data je přehled všech aplikací u kterých je možné použití mobilních dat vypnout – utříděné je to bohužel pouze podle objemu čerpaných dat, takže případné hledání je komplikované. Aplikace co data nečerpaly jsou na konci seznamu abecedně.  Čerpání je za “zúčtovací období”, viz Jak na iPhone/iPadu nastavit zúčtovací období pro mobilní data a jak hlídat čerpání (FUP)

Pokud potřebujete na iPhone/iPadu ušetřit mobilní data, tak návod najdete v Jak na iPhone šetřit mobilní data? Co dělat když nemáte neomezený Internet?

Pro Mac/MacBook v Jak na Mac OS šetřit mobilní data

Pro Android v Jak ušetřit na Androidu FUP? A vlastně jak ušetřit datové přenosy na mobilu vůbec

TIP: Další jablečné tipy najdete v  Jak na iPhone/iPad,  Jak na Mac OS,  Jak na Apple TV/TV+ a  Jak na Apple Watch

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky