@365tipu

Upozornění (notifikace) v iOS 12 jsou konečně lépe použitelné a méně otravné

Apple dlouhodobě přímo válčí s vytvořením použitelného systému notifikací a v novém iOS 12 to vypadá, že se přeci jen podařilo zamířit trochu lepším směrem než doposud. Každopádně stále platí, že čím více upozornění si vypnete, tím lépe se vám bude žít. Naštěstí i právě ono vypínání zbytečných notifikací se zlepšilo A v novém Screen Time snadno odhalíte co vás nejvíce v upozornění „spamuje“.

2018-09-19 06.59.06.png

Seskupování je konečně tady. Když vám například gMail pošle 20 upozornění, tak to nebude dvacet samostatných políček, ale jasně viditelné jedno políčko s dvaceti listy. Ta nejlepší věc, která se mohla upozorněním stát. A také věc, u které nechápete, proč to už iOS nemá dávno. Skupinu notifikací snadno rozbalíte na jednotlivé. Nebo se jich všech snadno zbavíte najednou.

2018-09-18 19.01.45.png

Když balíček či jednotlivé upozornění chvíli podržíte, tak se zobrazí možnost smazání (křížek vpravo nahoře) nebo můžete vyvolat menu (tři … tečky pod křížkem).

V menu můžete zapnout Deliver Quietly (upozornění budou tichá, neobjeví se na zamykací obrazovce, nezůstanou jako banner ani jako číslo na ikoně aplikace)

Nebo použít Turn off, tedy kompletně vypnout upozornění od této konkrétní aplikace.

2018-09-18 19.01.52.png

Třetí volba (co není jako knoflik) vám přímo otevře v Nastavení onu konkrétní aplikaci a možnosti nastavení upozornění. Ano, konečně nemusíte ručně otevírat Nastavení/Settings a hledat aplikace v nekonečném seznamu.

Zajímavá novinka je ještě ta, že Siri by měla sledovat jak zacházíte s aplikacemi a upozorněními a podle toho vám navrhovat co s nimi. Zejména to, že nepoužívané aplikace doporučí k vypnutí upozornění. Nebo že bude lepší si je přepnout do „tichého“ režimu, tedy jenom do „vytahovacích“ notifikací, ale ne vyskakovacích, zvukových, atd.

Další tipy týkající se iOS 12

TIP: Zdejší 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují množství užitečných tipů pro iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky