TIP#1527: Nastavte si upozornění na Apple Watch pro lepší soustředění a pohodu

Upozornění jsou na jednu stranu velmi užitečný nástroj, na druhou stranu mohou být něco co vyrušuje, komplikuje život, zbytečně se objevuje či vydává zvuky. Ať už je to na počítači, mobilním telefonu nebo chytrých hodinkách. Celé je to bohužel způsobeno hlavně tím, že v uplynulých letech se tvůrci aplikací velmi snažili aby právě ta jejich aplikace získala od uživatele co nejvíce pozornosti – výchozí nastavení upozornění je tedy většinou „pošli maximum co můžeš“.  Platí to i o Apple Watch.

O vypínání notifikací (upozornění) byla řeč už v Vypínat zbytečná upozornění se vyplatí. V mobilu, tabletu, počítači, Facebooku …. a najdete tam i odkazy na tipy jak vypnout upozornění na Facebooku, Windows či Twitteru.

Stejný princip musíte uplatnit i pro chytré hodinky. Mají snahu vás vybízet k tomu abyste vstali když si myslí, že dlouho sedíte. Což ochotně udělají i minutu po té co jste si sedli. Sledování aktivit/pohybu vám bude v průběhu dne opakovaně říkat jak jsou na tom vaše „kruhy“. Nejvíc otravující je výzva k tomu abyste dýchali. Na hodinky vám navíc budou chodit upozornění co se objevují na vašem iPhone – což bude zpravidla množství zbytečných věcí, které nepotřebujete vědět vůbec nebo určitě je nepotřebujete vědět nutně hned.

20200109_090021000_iOS.pngPrvní co udělejte je, že si správně nastavíte samotná upozornění na iPhone – komplet vypněte věci, které nepotřebujete. Můžete to udělat v Nastavení/Settings -> Upozornění/Notifications nebo to dělat postupně. Právě ten druhý způsob je docela užitečný – v okamžiku kdy se vám objeví na displeji upozornění tak můžete popotažením rozhodnout co s ním  – jedna z možností je právě tenhle druh upozornění vypnout.

TIP:  Jak se nenechat budit v noci hodinkami od Apple (Apple Watch) se vám bude hodit hodně. „Nerušit“ v noci je totiž ještě věc dalšího nastavení. Patří k tomu i Apple Watch mne v noci budí a říkají, že mám vstát a zacvičit si. Co s tím?

Pro samotné Apple Watch to pak udělejte v aplikaci Watch/Hodinky. I tam najdete volbu Notifications/Notifikace a případně můžete jednotlivě ovládat upozornění u konkrétních aplikací co jsou na hodinkách (což jsou zpravidla jiné aplikace než máte na mobilu). V Notifications/Notifikace se v první části můžete vydat k jednotlivým aplikacím v hodinkách ale když odrolujete, tak můžete vypnout zrcadlení upozornění z aplikací ve vašem mobilu. Můžete si tak ponechat aktivní upozornění na mobilu (třeba pro sociální sítě) ale nenechat se tím obtěžovat na hodinkách.

V aplikacích pro hodinky se vyplatí především lépe nastavit Activity/Aktivity a Breathe/Dýchání – podobně jako u jiných aplikací můžete volit mezi povolením, odesláním do notifikačního centra a kompletním vypnutím. Navíc můžete potlačit určitá konkrétní upozornění a nechat jenom ta, která vás nejvíce zajímají. Osobně jsem velmi rychle zcela vypnul upozornění na Dýchání/Breathe a pro Aktivity vypnul upozornění na to, že mám vstát (Stand Reminders).

TIP: Nastavte si Oznámení ve Windows 10 podle svého a nenechte se terorizovat pomůže nastavit Windows méně otravné.

Ostatní je užitečné si nastavit průběžně – v okamžiku kdy vám něco posílá příliš upozornění tak změnit nastavení právě pro tuto konkrétní aplikaci. Můžete začít u nastavení pro hodinky a případně omezit i v nastavení na mobilním telefonu.

TIP: Nerušit/DND na Apple Watch. Jak na to.

20200109_092023654_iOS.pngNastavení jede měnit i přímo na hodinkách – konkrétní upozornění popotáhněte vlevo než se objeví křížek pro smazání a „…“ pro vyvolání menu.  Pak máte možnost přepnout na „tiché/Deliver Quietly“ (nebude doprovázeno zvukem a bude jenom v notifikačním centru, taky užitečná varianta) nebo na hodinkách vypnout/Turn Off on Apple Watch.

TIP: Další tipy a triky pro Apple Watch, iPhoen i iPad najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS