@365tipu

TIP#1469: Jak se nenechat budit v noci hodinkami od Apple (Apple Watch)

Klasické chování Apple Watch se moc nehodí pro to, abyste je používali při spaní. Přitom jedna z funkcí je i ta, že umí „sledovat“ spánek (se všemi výhradami a nedokonalostmi jako ostatní hodinky, samozřejmě, viz Může fitness náramek, chytré hodinky či sporttester měřit jak spíte?). Zásadní zádrhel nočního užívání ale je, že hodinky se rozsvěcí při otočení ruky a při příchodu nějakého upozornění. Při tom navíc mohou vibrovat, takže je dost jisté, že se moc nevyspíte.

Jak vypnout rozsvěcování displeje

20191019_060135690_iOS.pngRozsvěcující se displej deaktivujete snadno pomoci Theater mode (Divadelní režim) – ten je ostatně podle názvu velmi vhodný například i do divadla či kina. Aktivováním se dočasně vypne rozsvícení když zvednete ruku, abyste se podívali na hodinky (pro rozsvícení je potřeba dvakrát poklepat na displej). Aktivovat Theater mode můžete tak, že popotáhnete displej odspoda a tapnete na ikonku masky (komediální a tragickou).

Druhá možnost je kompletně vypnout Raise to wake – hodinky se pak budou rozsvěcovat buď poklepáním na displej nebo stisknutím otočného prvku (Digital Crown). Zakázat a povolit můžete v Settings/Nastavní -> General/Obecné -> Wake Screen kde přepněte Wake Screen on Wrist Raise

TIP: Theater Mode je dobrý i v tom, že displej v tomto režimu méně svítí, takže když se v divadle či v kině budete chtít podívat kolik je hodin, nebudete osvětlovat celé okolí

TIP: Nerušit/DND na Apple Watch. Jak na to. a Apple Watch mne v noci budí a říkají, že mám vstát a zacvičit si. Co s tím?

Jak se zbavit notifikací / upozornění

20191019_060230512_iOS.pngVýše popsané řeší jenom svítící displej, nezabrání to tomu, aby hodinky nepřijímaly upozornění a nevolaly po pozornosti vrněním. Toho nejsnáze dosáhnete aktivováním Do Not Disturb/Nevyrušovat – opět popotáhněte displej vzhůru a tapněte na ikonku půlměsíce.

Nezapomeňte po probuzení obě věci vrátit zpět do původního stavu.

TIP: Nastavte si upozornění na Apple Watch pro lepší soustředění a pohodu poradí jak se zbavit vyrušování přes den

Apple Watch bohužel žádný „noční“ režim, který by se aktivoval třeba od určité hodiny a poté také automaticky ráno vypnul nemají.  Umí „kopírovat“ DND stav vašeho mobilu (nastavení najdete v aplikaci Watch na iPhone v General -> Do No Disturb), ale pro noční použití to moc použitelné není.

20191024_065451000_iOS.png

TIP: Další tipy a triky pro Apple Watch jsou součástí 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky