TIP#1802: Apple Watch mne v noci budí a říkají, že mám vstát a zacvičit si. Co s tím?

Tohle je oblíbená věc už někdy od roku 2015, kterou Apple stále nevyřešilo. Je to založené na tom, že „Time to stand“ vychází z toho, že máte hodinky na ruce (což máte), jste vzhůru (což je v noci běžné), ale aktivně jste se určitou dobu nehýbali (což je také logické). Takže pokud jste si na noc špatně nastavili hodinky, tak vás budou spolehlivě budit a volat po cvičení. Nejčastěji mimochodem někdy v ranních hodinách (od 4:00 dále).

Nic na tom nezmění, že máte nastavené kdy spíte (Sleep schedule), neznámo proč tohle nastavení nemá vliv na to, aby vás neotravovala výzva ke cvičení.

Celé to mimochodem vychází z toho, že výzva „vstávat a cvičit“ je definovaná jako „upozornění k postavení se, pokud jste seděli prvních 50 minut z hodiny„. Což při spaní je „splnitelné“ zcela běžně. Komplikuje to totiž i to, že hodinky ve skutečnosti neumí spolehlivě poznat zda skutečně spíte.

Na noc je prostě nutné používat DND (nevyrušovat) nebo potlačit aktivity telefonu (a tím i hodinek, tedy pokud je „zrcadlíte“) pomocí tlačítka na straně. DND můžete natavit na telefonu (Jak na iPhone/iPadu používat nerušit (do not disturb) a proč to volajícím zavěšuje?), ale můžete i samostatně na hodinkách (Nerušit/DND na Apple Watch. Jak na to) – nejpraktičtější ale je DND na telefonu zrcadlené do hodinek nebo zmíněný přepínač.

Pokud chcete ještě lepší radu, tak tohle upomínání „vstávat a cvičit“ prostě vypněte. Kompletně a navždy. Hledejte v Hodinky/Watch -> Aktivita/Activity -> Připomínky k stání/ Stand Reminders.

Těch věcí co si na Apple Watch můžete (a měli byste) vypnout je samozřejmě víc. Řeší to tip Nastavte si upozornění na Apple Watch pro lepší soustředění a pohodu a vlastně ani tento tip není až tak nový. Řešil to už Jak se nenechat budit v noci hodinkami od Apple (Apple Watch)

PS: Protože jablíčkaři budou tvrdit, že nic takového není pravda, tak pár odkazů na to, že už je to problém (minimálně) od roku 2015, 2016 do roku 2020: How to stop stand up notification overnight? Projdete-li si v Google toto téma, tak najdete záplavu stížností. 

TIP: Další tipy a triky pro Apple Watch, iPhone a iPad najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS