@365tipu

Jak zjistím co mi na iPhone či iPadu požírá baterii?

iOS 12 přinesl nějaké mírné změny v Nastavení/Settings -> Baterie/Battery. Stále je tam možné zapnout procenta v zobrazení zbývající kapacity (nahoře v „liště“), ale informace o spotřebě jsou poněkud detailnější. Hlavně třeba v tom, že si můžete klikat na úseky, kde probíhala spotřeba a dozvíte se, co v té době baterii nejvíce požíralo.

Přehled aplikací je navíc  možné přepínat mezi vlivem na spotřebu (Využití baterie) a aktivitou aplikací – tam je užitečné rozlišení mezi stavem „na obrazovce“ (což je aktivní používání aplikace vámi) a „na pozadí“. Pokud nějaká z aplikací výrazně spotřebovává baterii na pozadí, tak to můžete řešit tím, že ji běh na pozadí omezíte. Bohuižel to nemůžete udělat přímo z přehledu. Musíte do Obecné -> Aktualizace aplikací na pozadí kde je to možné buď vypnout komplet, ponechat jen na WiFi, ponechat na WiFi i mobilních datech nebo povolit/zakázat pro jednotlivé aplikace.

2018-09-22 10.19.16.png
Kliknutím na určitý úsek v grafu se zobrazí spotřeba v té době.

POZNÁMKA: Apple stále reálný multitasking a běh na pozadí nemá, takže tady by se rozhodně nemělo vyskytovat něco, co opravdu zásadně ovlivňuje výdrž baterie.

TIP: Jak prodloužit výdrž baterie mobilního telefonu (tabletu i notebooku)? poradí i pro iPhone či iPad.

Užitečná je i informace o tom, kdy bylo zařízení naposledy nabito (a na jak hodně).

Další tipy týkající se iOS 12

TIP: Zdejší 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují množství užitečných tipů pro iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky