TIP#1015: Jak aktualizovat iPhone, iPad (iOS)?

iOS (iPhone, iPad a iPod zařízení) se zpravidla stará o aktualizací sám, pokud se objeví nová verze, tak vám nabídne možnost aktualizovat. Ne vždy to bývá rozumné, dost často bývají „nulté“ nové verze plné chyb – často se vyplatí počkat alespoň na první opravu, kterou pro velkou novou verzi Apple vypustí.

Při aktualizaci pamatujte, že se může stáhnout od několika set MB do několika GB, které poté bude nutné nechat nainstalovat – což bude vyžadovat aby zařízení ideálně bylo napájené (nebo mělo dostatečnou kapacitu baterie) a nebude ho v průběhu instalaci možné používat.

Ručně si můžete čekající aktualizaci zkontrolovat v Settings/Nastavení -> General/Obecné -> Software Update. Pokud je k dispozici aktualizace, tak se dozvíte její číslo verze, velikost a základní informaci o ní – bývá tam i odkaz na web s detailnějšími informacemi, ale Apple prakticky nikdy nesděluje nic, co by mělo význam nebo mohlo určit cokoliv zásadního.

x-2018-02-03 11.41.27.png

Stažení a instalace aktualizace bude zpravidla vyžadovat zadání PIN/otisku, pokud máte tuto (dost zásadní) ochranu aktivovanou.

Pozor na to, že starší zařízení postupně ztrácejí možnost instalovat novější aktualizace – na výše uvedeném místě bude pouze uvedeno „zařízení je aktuální“.

POZNÁMKA: V době velkých aktualizací (třeba při příchodu iOS 11 po posledních verzích iOS 10) je běžné, že jsou aktualizační servery Apple přetížené a nemusí se vám dařit aktualizací stáhnout nebo instalovat. V takovýchto případech bývá prostě dobré počkat.

TIP: V 📱 Tipy a triky pro Apple iOS najdete desítky tipů pro iOS, tedy pro iPhone i iPad

PS: Jak aktualizovat Android? řeší totéž pro druhou mobilní platofrmu.