@365tipu

TIP#1757: Co to na iPhone znamená „Network Provider Settings Updated“ a mám to odsouhlasit?

Právě to proběhlo, pokud jste u T-Mobile. Na displeji telefonu se objeví „Network Provider Settings Updated“  možnost Teď ne/Not now nebo Aktualizovat/Update. V některých verzích iOSu to může být „Carrier Settings Update“.  Jak to bude v češtině těžko říct, ale možná „Nová aktualizace operátora„.

Jde o aktualizace nastavení pro mobilní síť, ať už tedy pro telefonování či  mobilní Internet a vcelku není důvod, proč byste s aktualizací měli otálet. Případné oddalování by mohlo znamenat, že budete mít problém s telefonováním či mobilním internet. Čas od času může takováto aktualizace i zpřístupnit nějaké nové služby (jako třeba Voice-over-LTE, Wi-Fi Calling) nebo napravit nějaké chyby.

Proč se něco takového děje se nedozvíte, tohle je Apple, takže jako uživatel nemáte důvod nic vědět. Vlastně můžete být rádi, že se vás to vůbec ptá, zda to chcete aktualizovat.

TIP: Máte iPad či iPhone u T-Mobile a nefunguje vám osobní hotspot nebo LTE?

Zkontrolovat zda nějaké nové nastavení náhodou není k dispozici se mimochodem dá v Nastavení/Settings -> Obecné/General -> Informace/About. Pokud je něco nového k dispozici, mělo by zde vyskočit okno s výzvou k aktualizaci (počkejte tak 15-30 sekund).

Může tam také vidět jakého máte operátora (Carrier) a jakou verzi sítě (uváděno u Network Provider nebo přímo u názvu operátora).

Pro T-Mobile po dnešní aktualizaci uvádí na iPhone T-Mobile CZ 43.1. Na iPadu Carrier 43.0 (tam žádná aktualizace nevyskočila). Na číslo verze se dá kliknout a dozvíte se další informace (IMS Status) – funguje to ale jenom na iPhone.

[12.11.20] Doplnění přímo od T-Mobile:

Jde o standardní tzv. carrier bundle – konfigurace telefonu podle sítě jednotlivých operátorů. Obvykle je carrier bundle vložen do updatů iOS, výjimečně je ke stažení samostatně.

Verze 43.1 a 44.0 především zpřístupňují přístup k 5G síti, kterou jsme spustili 1. listopadu. O jakou verzi jde, záleží na verzi operačního systému. iOS 14.2 by měl mít CB 44.0. Verze 43.1  byla pro starší verzi iOS.

TIP: V  Tipy a triky pro Apple iOS najdete další tipy a triky pro iPhone, iPad a Apple Watch

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky