@365tipu

Jak v iOS 11 vypnout iCloud?

Chcete zamezit tomu, aby váš iPhone či iPad nahrával věci k Apple do iCloudu? Dobrá zpráva je, že to jde udělat. Špatná zpráva je, že je to obtížné a co navíc, některé aplikace vypnutí iCloudu nepřežijí a nebudou fungovat.

2017-11-11 11.18.53.png

První co musíte udělat je jít do Nastavení/Settings a tam kliknout nahoře vlevo na vaše Apple ID a poté na iCloud. Abyste se zbavili iCloudu, tak musíte vypnout používání iCloudu postupně pro všechny uvedené aplikace. Včetně samostatného iCloud Drive. Skutečně vás čeká klikání/vypínání každé jednotlivé.

TIP: Jak se dostat na iCloud z Windows?

2017-11-11 11.20.19.png

Pak musíte jít do dalších aplikací, které jsou uvedeny v dlouhém přehledu v levém sloupci a najít ty, které mají samostatné nastavení využití iCloudu a ručně to vypnout zde. S jistotou můžete zamířit do iMovie či Pages, protože to jsou dvě u kterých se ví, že mají samostatné nastavení a nejsou nastavitelné v předchozím kroku.

Pamatujte na to, že některé aplikace vypnutí iCloudu nerozdýchají – jejich autoři prostě předpokládají, že do iCloudu mohou vždy ukládat a jinou možnosti nemají.

TIP: Další tipy a triky pro iOS najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nezapomeňte, pokud si vypnete iCloud Backup, tak nebudete mít k dispozici zálohu vašeho telefonu či tabletu v iCloudu. Je potřeba zálohovat lokálně, k čemuž budete potřebovat iTunes. Tady případně viz Co to obnáší uvést iPad do výchozího stavu a obnovit z iCloudu?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky